واکنش شورای نگهبان به ادعای رحیمی

اکونیوز:سخنگوی شورای نگهبان با بیان این که هنوز ادعای محمد رضا رحیمی معاون اول دولت دهم بررسی و اثبات نشده است، گفت: اگر این ادعا در مراجع ذی صلاح اثبات شود حتما در موعد انتخابات عکس العمل شایسته نشان خواهیم داد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت :

گره تحقیقات در کشور پول نیست

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به لایحه حمایت از تولید گفت: بر اساس این لایحه در صورتی که بخش خصوصی یک کار تحقیقاتی را به نتیجه برساند نیمی از هزینه آن توسط دولت پرداخت می شود.

 

مصوبات امروز کمیسیون تلفیق؛

انتشار ارواق مشارکت میدان های نفتی

اکونیوز:مخبر کمیسیون تلفیق گفت: صندوق توسعه ملی، ۸ و ۴ دهم میلیارد دلار از منابع خود را برای طرح های توسعه ای در میدان های مشترک نفتی و گازی تسهیلات پرداخت می کند.

 

سایه تروریست ها برسرتجارت گاز ایران

اکونیوز:تهران و بغداد در حالی بزرگترین قرارداد گازی منطقه خاورمیانه را امضا کرده اند که تا زمان پاکسازی کامل تروریست ها در عراق، امکان آغاز صادرات گازهای ترش پارس جنوبی به این کشور همسایه وجود ندارد.

 

نامه نمایندگان به برادران لاریجانی؛

اسامی170 نامزد متخلف را اعلام کنید

اکونیوز:تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به روسای قوه مقننه و قضایی خواستار اعلام اسامی نامزدهای متخلف مجلس هشتم که از رحیمی پول دریافت کردند شدند.

 

رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد:

12هزارمیلیاردتومان مالیات معوق درکشور

اکونیوز:رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از وجود 12 هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی خبر داد.

 

دیپلماسی نفتی چه زمانی فعال می شود؛

حیرت کارشناسان از اظهارات وزیر نفت‬

اکونیوز:درحالی تحلیلگران مرکز مطالعات انرژی آمریکا دم از قیمت ۳۰ دلاری نفت در آینده نزدیک می زنند که هنوز دیپلماسی وزیر نفت در حالت منفعلانه است و مشخص نیست چه زمانی فعال خواهد شد.

 

لاریجانی در صحن مجلس:

اوباما مسئول شکست درمذاکرات است

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: اوباما باید با روشنی بداند ملت ایران تسلیم نخواهد شد ، وی هزینه ضعف خود در حل مشکلات داخلی را نمی تواند به طرف ایران منتقل کند.

 

12بهمن،بازگشت امام خمینی به میهن

اکونیوز:ورود امام خمینی (ره) به ایران، در روز 12 بهمن ،برای مردمی که تمام دوران مبارزاتی خود را از طریق بیانیه و صداهای ضبط شده ی او سپری کرده بودند، روزی فراموش نشدنی را رقم زد.

 

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی:

اخبار مجعول و بی اساس را باور نکنید

اکونیوز:سخنگوی شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد دبیرخانه این شورای تنها مرجع منتشر کننده مصوبات این شورا است .

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی:

رشد علمی با شتاب روزافزون ادامه یابد

اکونیوز:رهبر معظم انقلاب برنامه ریزی دقیق، ثبات در مدیریت و گفتمان سازی به منظور شناسایی و بروز استعدادهای برتر را از عوامل حفظ پیشرفت های صنعت نانو برشمردند و تأکید کردند: یکی از مهمترین عوامل استمرار پیشرفت ها، این است که اجازه ندهید انگیزه های سیاسی به درون فضاهای علمی و تحقیقاتی نفوذ کند.

 

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

حراج سرمایه ملی درخصوصی سازی ایرانی

اکونیوز:وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ایران گورستان هواپیماهای قدیمی شده است، گفت: بدهی این وزارتخانه به پیمانکاران 5000 میلیارد تومان است.

 

جزئیات طرح مسکن امید از زبان ربیعی

اکونیوز:وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی درباره جزئیات طرح مسکن امید برای قشرهای کم درآمد گفت: درحال حاضر شناسایی ۸۵۵۰ خانوار دارای دو معلول را برای انجام این طرح آغاز کرده ایم.

 

رئیس جمهور درجشنواره فارابی:

باید به دیپلمات های شجاعمان افتخار کنیم

اکونیوز:رئیس جمهور با بیان اینکه باید به دیپلمات های شجاعمان افتخار کنیم، گفت: برخی این طرفی ها در داخل برای آن طرفی ها کف می زنند؛می گوییم چرا مرد حسابی؟ می گویند انتقاد چیز خوبی است. خداوند عقل سالم بدهد.

 

گزارش بانک مرکزی از دخل وخرج دولت

اکونیوز: بانک مرکزی گزارش وضعیت مالی دولت در۹ ماهه گذشته را اعلام کرد که براین اساس، دولت در این مدت ۶۳۷۸۱میلیارد تومان درآمد غیرنفتی، ۱۰۱هزار میلیارد تومان هزینه جاری، ۵۱هزار میلیارد تومان درآمد نفتی، ۲۳۵۴۲میلیارد تومان اعتبار عمرانی و ۱۰هزار میلیارد تومان تراز عملیاتی و سرمایه ای (کسری بودجه) داشته است.

 

در جریان هفته گذشته صورت گرفت ؛

توقف روند نزولی بورس پس از ۴ هفته

اکونیوز:پس از چهار هفته پیاپی روند کاهشی، شاخص بورس سرانجام در چهل و پنجمین هفته معاملاتی تالار شیشه ای ۰.۳۵ درصد رشد کرد.

 

دیدار احتمالی کری و ظریف درمونیخ

اکونیوز:مقامات آمریکایی گفتند جان کری در مونیخ احتمالا با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز دیدار خواهد کرد.

 

خطیب نماز جمعه تهران:

راه مبارزه با فساد برداشتن افراد فاسد است

اکونیوز:خطیب نماز جمعه تهران با تاکید بر اینکه چاره مشکلات اقتصادی،اقتصاد مقاومتی است نه رابطه با آمریکا گفت: نمی دانم چه قوم و خویشتی با آمریکا دارند که تصور می کنند نان و آبشان را آمریکا باید تامین کند.

 

مراحل نهایی تکمیل 3 فاز پارس جنوبی؛

غول های نفتی درانتظار رفع تحریم ها

اکونیوز:وزیر نفت از روبه جلو بودن روند تکمیل فازهای مختلف پارس جنوبی خبر داد و گفت: تکمیل فازهای 14، 15 و 16 پارس جنوبی در مراحل نهایی بوده و در فاز 17 نیز یک بخش به مدار آمده و در حال تولید است.

 

اشتغال جوانان خط اعتباری ویژه گرفت؛

طرح جدید اشتغالی دولت درسال 94

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور اشتغال زایی 10 سال اخیر را صفر و اوضاع بیکاری جوانان را نگران کننده اعلام کرده، در عین حال سخنگوی دولت از اختصاص خط اعتباری ویژه 1000میلیاردتومانی برای اشتغال جوانان خبر داده است.

بورس

شاخص کل
10,876.6
شاخص بازاراول
52,586.4
شاخص بازار دوم
137,174.5