وزیر امور خارجه کشورمان عازم عمان شد

اکونیوز:وزیر امور خارجه کشورمان برای گفتگو با مقامات عمانی درباره مسائل منطقه ای بالاخص یمن راهی این کشور شد.

 

برای هشتمین سال متوالی؛

علی لاریجانی مجددا رئیس مجلس شد

اکونیوز:نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای هشتمین سال متوالی علی لاریجانی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

 

«مارکت واچ» نوسانات قیمت نفت را بررسی کرد؛

پنج سناریوی بلند مدت آینده بازار نفت

اکونیوز:شرکت هفت خواهران و اوپک که دوره های بسیاری بر تورم و ثبات کشورها تسلط داشتند، اکنون به تدریج سهم و اثرگذاری خود را بر بازار نفت از دست می دهند و به نظر می رسد در آینده قیمت گذاری نفت تنها بر اساس اقتصاد آزاد و به دور از تاثیرگذاری بازیگران بزرگ بازار به انجام رسد.

 

مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان:

تحریم خریدنفت توسط اروپا برداشته می شود

اکونیوز:مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان گفت: ما با بازرسی و نظارت مشکلی نداریم اما با سوء استفاده از نظارت مشکل داریم.

 

اعلام ورشکستگی برای فرار از تعهدات؛

احتمال بازی جدید موسسات غیرمجاز

اکونیوز:از سال گذشته موضوع برخورد جدی با موسسات مالی غیرمجاز مطرح شد اما به رغم گذشت یکسال و نیم هنوز این موسسات به حیات خود ادامه می دهند و این نگرانی ها وجود دارد که در صورت ورشکسته شدن آنها اقتصاد کشور با چه چالش های روبرو می شود.

 

هزینه هایی که به اقشار ضعیف تحمیل شد؛

درآمد ۴ هزار میلیاردی در جیب دولت

اکونیوز:رویه دولت ها در اجرای هدفمندی یارانه ها از سال ۸۹ تاکنون به نحوی بوده که این پرسش را در مقابل افکار عمومی قرار داده است؛ هدفمندی، طرحی برای بازگشت به عدالت یا راهکار کسب درآمد دولت است؟

 

وزیر کار خبر داد:

اختصاص یارانه برای حفظ مشاغل موجود

اکونیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخصیص یارانه اشتغال برای حفظ و ثبات مشاغل موجود خبر داد و گفت:لایحه مشاغل عمومی تنظیم شده و آماده ارائه به دولت است.

 

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد:

9 بدهکار بزرگ بانکی در بازداشت هستند

اکونیوز:سخنگوی قوه قضائیه بااشاره به پیگیری معوقات بانکی، گفت:یک کمیته فراقوه ای تشکیل شده است که از دستگاه های مختلف درآن حضور دارند،این کمیته به پرونده های گوناگون مفاسد اقتصادی رسیدگی می کند.

 

روحانی فردا به غرب استان تهران می رود

اکونیوز:رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فردا به شهرستان های غرب استان تهران سفر می کند.

 

هدفمندی یارانه ها به فاز سوم رسید

اکونیوز:اگر چه اعلام رسمی در رابطه با شروع فاز سوم هدفمندی یارانه ها انجام نشده اما شواهد موجود دال بر ورود دولت درست یک سال پس از اجرای فاز دوم به این مرحله است.

 

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی؛

تورم تا ۲ سال آینده تک نرخی می شود

اکونیوز:رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از برنامه دولت برای تک رقمی کردن تورم در سال های ۹۵ و ۹۶ خبر داد و گفت: سال جاری سال تک رقمی شدن نرخ تورم نیست و حل مشکل تورم در چند گام انجام خواهد شد.

 

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد:

اخبار جدید ازپرونده فساد 3هزارمیلیاردی

اکونیوز:سخنگوی قوه قضائیه نوع محکومیت تعدادی از متهمان پرونده فساد بزرگ اقتصادی موسوم به پرونده ۳ هزار میلیاردی را اعلام کرد.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

ایران گلوگاه حمل ونقل انرژی جهان است

اکونیوز:فرمانده نیروی دریایی ارتش در بیست و سومین همایش ارگانهای دریایی با اشاره به این که ٩٠ درصد صادرات و ٨٥ درصد واردات هم اکنون از طریق دریا انجام می شود، گفت: ایران هم اکنون با ١٢ همسایه خود که حدود ٨٠ درصد مرزهای آن را شامل می شود، مرز دریایی دارد.

 

مزایده چهارم سرخابی ها لغو شد

اکونیوز:جلسه اعلام نتیجه مزایده چهارم استقلال و پرسپولیس که قرار بود ساعت ۱۴ امروز در سازمان خصوصی سازی برگزار شود لغو شد.

 

آغاز تحرکات تازه برای گرانی ها؛

گرانی کالاهای اساسی روی میز دولت

اکونیوز:همزمان باورود بنزین ۱۰۰۰تومانی به سبد هزینه ای مردم و باالزام هماهنگی هرگونه افزایش قیمتی با دولت، پرونده های زیادی از درخواست تولیدکنندگان روی میز بررسی دولت قرار گرفته که کالاهای اساسی در صدر هستند.

 

جهانگیری در سنندج:

دولت به تعهدات خود عمل خواهد کرد

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه رئیس جمهور به تعهدات خود عمل خواهد کرد، گفت: مردم کردستان همواره در طول تاریخ برای کشور ایران مرزداران غیوری بودند که با صلابت از مرزهای کشور در این خطه دفاع می کنند.

 

بیزینس مانیتور پیش بینی کرد؛

اقتصادایران امسال ۱.۴ درصد رشدمی کند

اکونیوز:بیزینس مانیتور رشد اقتصادی ۱.۴ و تورم ۲۳ درصدی را برای اقتصاد ایران در سال جاری میلادی پیش بینی کرد.

 

خداحافظی شخصی ها با بنزین700تومانی؛

خوشامدگویی دل نچسب به بنزین هزارتومانی

اکونیوز:مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: بنزین معمولی بدون محدودیت و بدون سهمیه بندی با نرخ هر لیتر۱۰۰۰تومان و بنزین سوپر هم با قیمت هر لیتر ۱۲۰۰ تومان و بدون محدودیت عرضه می شود.

 

بیگی ئیلانلو مطرح کرد:

گرانی قیمت بنزین تورم را بالا می برد

اکونیوز:عضو کمیسیون اقتصادی با انتقاد از قطع سهمیه سوخت خودروهای شخصی در آستانه سفرهای تابستانی گفت: گرانی قیمت بنزین جنبه روانی داشته و می تواند نرخ تورم را بالاتر ببرد دولت به جای این کار دهک های ثروتمند را بطور دقیق شناسایی و یارانه نقدی آنان را قطع کند.

 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس:

حریم غنی سازی ایران باید حفظ شود

اکونیوز:سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس معتقد است که حریم غنی سازی باید حفظ شود.

وضعیت بورسهای بین المللی

بورس آسیا
794,913
بورس اروپا
571,969
بورس آمریکا
549,015