در دیدار سفرای اتحادیه اروپا با طیب نیا تاکید شد:

عزم جدی دولت برای جدایی بودجه ازنفت

اکونیوز:سفرای اتحادیه اروپا در دیداری با وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان بر ارتقای همکاری های اقتصادی متقابل تاکید کردند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

بخش تولید قطعا به یارانه حمایتی نیاز دارد

اکونیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مطابق قوانین هرگونه فعالیت جدید اقتصادی تا پنج سال از پرداخت مالیات معاف می شود.

 

رئیس جمهور ابلاغ کرد:

تأمین دستیاران ستادی دستگاه های اجرایی

اکونیوز: رئیس جمهور مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر ضوابط تأمین دستیاران ستادی دستگاه های اجرایی کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی:

چشم انداز مذاکرات هسته ای مثبت است

اکونیوز:رئیس مجلس شرایط امروز کشورهای اسلامی را داغ و پرمسئله دانست و گفت: امروز بسیاری از کشورهای اسلامی درگیر پدیده شوم تروریسم هستند و نیرو و توانی که امت اسلامی باید در موضوع فلسطین و پشتیبانی از مردم آن صرف کند صرف اختلافات درونی شده است.

 

بن نقدی دوباره زیاد می شود؟

جزئیات یک تغییر فوری در بسته مزد ۹۴

اکونیوز:نمایندگان کارگران طرح فوری لغو افزایش حق مسکن امسال را که ماه ها در دولت بلاتکلیف مانده را به نشست فوق العاده شورای عالی کار می برند و به جای آن خواستار افزایش ۲۰ هزار تومانی حق بن نقدی هستند.

 

اقتصادمقاومتی قلب تپنده برنامه ششم

اکونیوز:سیاست های برنامه ششم توسعه همزمان با سال پایانی برنامه پنجم در حالی هفته گذشته توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد که اقتصاد مقاومتی قلب تپنده آن محسوب می شود.

 

یک اقتصاددان مطرح کرد:

مناسبات کج اقتصادی باید اصلاح شود

اکونیوز:یک اقتصاددان با بیان اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران باید مدافع بخش تولید باشد گفت: در دهه های اخیر این رویکرد مشاهده نشده و این نهاد عمدتاً در خدمت اندک سرمایه داران و توسعه فعالیتهای تجاری و خدماتی و دلالی بوده است.

 

سید عباس عراقچی:

تمدید مذاکرات مطلوب طرف ها نیست

اکونیوز:عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: در مورد اصل همزمانی اقدامات طرفها هنوز به راه حل نرسیده ایم.

 

رهبرانقلاب در جمع اساتید دانشگاه ها:

درمسئله ی بورسیه ها به عده ای ظلم شد

اکونیوز:رهبر انقلاب سیاست بازی را سمِّ محیطهای علمی خواندند و با ابراز تأسف از اینکه در موضوع بورسیه ها به عده ای ظلم شد، بیان داشتند: سیاسی کاری به کار اصلی دانشگاهها یعنی تلاش و پیشرفت علمی ضربه می زند.

 

رییس جمهوری به جهانگیری ابلاغ کرد:

برنامه جامع اصلاح نظام بانکی تدوین شود

اکونیوز:رییس جمهوری در نامه مهمی به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید برنامه جامع اصلاح نظام بانکی و توسعه بازار اولیه سرمایه تدوین شود، رونق بخشی به اقتصاد در چارچوب اقتصاد مقاومتی را ضرورت ملی دانست.

 

معاون اول رییس جمهور:

تردیدی در حمایت دولت از بورس وجود ندارد

اکونیوز:معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه تردیدی در حمایت دولت از بازار سرمایه وجود ندارد گفت: به صورت جدی علاقمند هستیم که بازار سرمایه کارکرد اصلی و طبیعی خود را داشته و بتواند به دور از مداخلات دولتی فعالیت کند.

 

اختصاصی اکونیوز/

واردات غیرقانونی با بخشنامه های عجیب

اکونیوز:معاون مرکز واردات گمرک چندی پیش در گفت وگویی اعلام کرد که سیگار، موبایل و پوشاک بیشترین حجم کالای قاچاق است و برخی تعرفه ها منجر به انحصار تولید شده و برخی موارد نیز واردات منجر به از بین رفتن آن شده است.

 

پیش بینی آینده بزرگ ترین صنعت بورس

اکونیوز:دبیر انجمن پتروشیمی با ارائه تصویری از آینده بزرگ ترین صنعت بورس، آخرین وضعیت آیین نامه قیمت گذاری خوارک پتروشیمی و موضوع پالایشگاه ها را اعلام کرد و گفت: وزن آیین نامه قیمت گذاری مهم تر از اثر مذاکرات است.

 

رییس اتحادیه طلا و جواهر خبرداد:

بازار سکه در انتظار نتایج مذاکرات 1+5

اکونیوز:رئیس اتحادیه طلا و جواهر کشور با بیان اینکه، نرخ سکه در روز پنجشنبه هفته گذشته با شکست سطح مقاومتی 900 هزار تومان به پایین ترین رقم خود در دو سال گذشته رسیده است، گفت: معاملات در بازار تقریبا متوقف شده و بازار در انتظار نتایج مذاکرات ایران و پنج بعلاوه یک به سر می برد.

 

رییس کمیسیون صنایع مجلس:

ثروتمندان درقانون هدفمندی جایگاهی ندارند

اکونیوز:رییس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه تاکنون تاکنون یک ریال یارانه و کوپن دریافت نکرده ام، گفت: برخی نمایندگان مجلس و مدیران همچنان یارانه می گیرند.

 

نامه جدید نعمت زاده به شورای پول و اعتبار؛

لزوم بازشدن چتر حمایتی دولت بر سرصنایع

اکونیوز: وزیر صنعت با ارسال نامه ای به شورای پول و اعتبار، طرحی برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط پیشنهاد داده است که براساس آن، اگر این صنایع بخش مختصری از بدهی خود را بدهند، مشمول دریافت تسهیلات جدید می شوند.

 

جزئیات کارنامه یکساله اشتغالی دولت

قفل های بیکاری همچنان بسته است

اکونیوز:با وجود اینکه دولت می گوید تلاش زیادی برای مهار بیکاری انجام می دهد اما آمارها نشان می دهند در فاصله بهار۹۳تا بهار امسال نه تنها تعداد بیکاران کم نشده بلکه به تعداد آنها ۱۱۷هزارنفر نیز افزوده شده است.

 

رئیس کل بانک مرکزی خبرداد:

ارزش 700میلیون دلاری 13تن طلای آزاد شده

اکونیوز:رییس کل بانک مرکزی ارزش 13 تن طلای آزاد شده در حاشیه مذاکرات وین را 700 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: علاوه بر این طی دو سال گذشته 8 تن طلا به ارزش 400 میلیون دلار خریداری و وارد کشور شده است.

 

امام جمعه موقت تهران:

تیم مذاکره کننده ایران از کفار نمی ترسد

اکونیوز:مام جمعه موقت تهران گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای بر اساس ایدئولوژی اسلام از کفار نترسد و 1+5 هم بداند کارگزاران نظام بر اساس ایدئولوژی پای میز مذاکره نشسته اند و هرگز از موضع خود عبور نمی کنند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی:

اوضاع کشور ازنظر اقتصادی مطلوب نیست

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اوضاع کشور از نظر اقتصاد مطلوب نیست، گفت: عواملی همچون تحریم ها، موضوعات درونی، ساز و کارهای اقتصادی و سوء مدیریت در این حوزه عامل آسیب دیدن اقتصاد کشور بوده است.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
63,465
فرابورس
75,658
بورس کالا
37,400