جهانگیری در مراسم روز ملی صنعت و معدن:

واردات کشور در دولت قبل700میلیارد دلار بود

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور گفت: توسعه همه جانبه و پایدار کشور از ضرورت های جدی رفاه مردم و چالش بیکاری قشر تحصیل کرده است ، که پیشران این توسعه صنعت کشور خواهد بود.

 

سخنگوی دولت:

اوباما نامه ای به مقامات ایران نداده است

اکونیوز: سخنگوی دولت با اشاره به گفتگوهای مقامات ایرانی در وین با طرف های مذاکره پنج به علاوه یک گفت: بدنبال توافق خوب هستیم و در این چارچوب خود را محدود به زمان نمی دانیم.

 

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

اجرای دو طرح اقتصاد برانداز در دولت قبل

اکونیوز:وزیر راه و شهرسازی گفت:اجرای مسکن مهر و یارانه ها دو طرح اقتصاد برانداز در دولت قبل بودند که بنیان اقتصاد ایران را تکان داد.

 

نعمت زاده در مراسم روز صنعت و معدن:

متاسفانه سرمایه ازصنعت رخت بربسته است

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت از تدوین اطلاعات پایه ذخایر معدنی کشور خبر داد و گفت: متاسفانه در سال های اخیر سرمایه ها از صنعت رخت بر بسته است.

 

مردم در موسسات مجاز سپرده گذاری کنند؛

راه اندازی بورس تاثیری بر بازار آزاد ندارد

اکونیوز: رییس کل بانک مرکزی به مردم توصیه کرد که منابع خود را نزد موسسات مجاز سپرده گذاری کنند و گفت: اکنون بازار ارز از ثبات برخوردار است، اما احتمال کاهش نرخ ارز پس از یکسان سازی وجود دارد.

 

وزیر امور اقتصادی و دارائی:

آینده خوبی درانتظار بازارسرمایه ایران است

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارائی شرایط را برای سرمایه گذاری خارجی در ایران مساعد اعلام کردوی همچنین گفت:آینده مناسبی برای بازار سرمایه ایران وجود خواهد داشت.

 

جنجال قراردادهابه مجلس کشید؛

جزئیات نامه نگاری کارگران با رئیس مجلس

اکونیوز:جنجال بر سر ابلاغیه تاریخی وزارت کار درباره ممنوعیت انعقاد قراردادهای کاری زیریکسال در مشاغل با ماهیت دائم همچنان ادامه دارد و کارگران برای پیگیری این موضوع به رئیس مجلس و کمیسیون اجتماعی نامه نوشتند.

 

در هیات دولت مطرح شد؛

اصلاح فرآیند برخی مجوزهای کسب و کار

اکونیوز:گزارش وزارت اقتصاد در مورد بهبود محیط کسب و کار در جلسه هیأت دولت، گزارش وزارت اقتصاد درباره اقدامات صورت گرفته و در دست اجرا در راستای بهبود محیط کسب و کار در جلسه هیأت دولت قرائت شد.

 

جدیدترین پیام محرمانه اوباما به تهران

اکونیوز:یک عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از ارسال پیام هسته ای باراک اوباما به مقامات کشورمان در روزهای اخیر خبر داد.

 

واکنش وزیر نفت به گم شدن دکل حفاری

دکل حفاری خودکار نیست که گم شود

اکونیوز:وزیر سابق نفت گفت: مشکلات احتمالی در عملکرد شرکت های پیمانکاری در وارد کردن دکل حفاری ارتباطی با وزارت نفت نداشته و خود این شرکت ها مسئول هستند.

 

درپاسخ به اکونیوز مطرح شد؛

تحقق اهداف اقتصادمقاومتی دربخش مالیات

اکونیوز: معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی ما در خصوص تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دربخش مالیات گفت:سازمان امور مالیاتی توانست از طرق طرح جامع مالیاتی و وصول مالیات به اهداف تعیین شده اقتصاد مقاومتی در این بخش دست یابد.

 

افخم به تیم مذاکره کننده هسته ای پیوست

اکونیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان شب گذشته به منظور پیوستن به تیم مذاکره کننده هسته ای به وین سفر کرد.

 

احتمال حضور صالحی در مذاکرات هسته ای

اکونیوز: گفته می شود احتمالا رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان در مذاکرات هسته ای جاری وین حضور پیدا کند.

 

توضیح ظریف درمورد علت بازگشتش از وین

اکونیوز:وزیر امور خارجه کشورمان گفت: بازگشتم از وین به تهران به دنبال پایان مرحله اول مذاکرات وزیران امور خارجه ایران و کشورهای گروه ۱+۵ و همچنین برنامه از قبل تنظیم شده است.

 

رئیس سازمان خصوصی سازی:

ما هم از خصوصی سازی راضی نیستیم

اکونیوز:رئیس سازمان خصوصی سازی نسبت به عملکرد دولت دهم در خصوصی سازی انتقاد کرد و خواستار آزادسازی قیمت برق و انرژی برای اجرای خصوصی سازی در این بخش ها شد و گفت: بازار سرمایه آماده عرضه سهام نیست.

 

موگرینی:

گزینه تعویق در دستور کار نسیت

اکونیوز:مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از نهایی شدن تقریبی توافق هسته ای بین ایران و گروه پنج بعلاوه یک خبر داد.

 

دلار آزاد باید در اختیار بخش تولید قرار گیرد

نباید برق ارزان قیمت به بخش تولید بدهیم

اکونیوز:رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ما در زمینه اصلاح قیمت دلار باید کاری کنیم تا تولیدکننده دلار به شکل آزاد تهیه کند و سپس ما به التفاوت قیمت را به شکل ریال به او پرداخت کنیم.

 

مشاور رئیس جمهور مطرح کرد:

رشد اقتصاد 3 درصد و تورم 15درصد

اکونیوز: مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی با بیان اینکه بسیار ی از مطالب را باید برای بعد از اینکه نتایجی حاصل شد بیان کرد، گفت:پشت صحنه تصمیم گیری های اقتصادی بعدها گفته میشود.

 

کاهش نرخ سپرده بانک ها نفع یا ضرر!

اکونیوز:کاهش ۳ درصدی نرخ سپرده قانونی بانک ها که اکنون در دستور کار شورای پول و اعتبار است، محل بحث و گفتگوی بسیاری از اقتصاددانان و فعالان این حوزه است، اما رشد اقتصادی کشور به چه زیرساخت هایی نیازمند است.

 

در برنامه تیتر امشب مطرح شد؛

دلار ارزان قیمت بلای جان تولید داخل

اکونیوز:تدوین سیاستهای برنامه ششم توسعه سبب شده که این روزها اقتصاددانان کشورمان بیش از گذشته به راههای برون رفت از شرایط فعلی اقتصاد کشور بیندیشند.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
63,465
فرابورس
72,663
بورس کالا
115,662