دیدار شرکت کنندگان مسابقات قرآن با رهبری

اکونیوز:دقایقی پیش دیدار شرکت کنندگان در سی و دومین مسابقات بین المللی قرآن کریم با رهبر معظم انقلاب آغاز شد.

 

بلاتکلیفی پرونده تفحص ازتامین اجتماعی

اکونیوز:عضوکمیته تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی، گفت: نتیجه بررسی پرونده تحقیق از تامین اجتماعی بعداز گذشت ماه ها از مهلت قانونی هنوز توسط قوه قضائیه مشخص نشده است.

 

بنزین در انتظار یک تصمیم ویژه؛

چرا سهمیه بنزین خرداد ماه واریز نشد؟

اکونیوز:سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، دلایل عدم واریز سهمیه بنزین خردادماه خودروهای شخصی را اعلام کرد و گفت: این موضوع صرفا به دلیل «تصمیم گیری های دولتی» اتفاق افتاده است.

 

ورود ۵ میلیون تازه نفس به صف کار

متولدین دهه ۷۰،رقبای جدید بازار کار

اکونیوز:هنوز متولدین دهه ۶۰ نتوانسته از بند بیکاری رهایی یابند، دهه هفتادی ها نیز از راه رسیده و از این پس رقابت جدیدی در بازار کار ایران بر سر تصاحب فرصت های شغلی شکل می گیرد.

 

باحذف یارانه بنزین خودروهای شخصی؛

احتمال تک نرخی شدن بنزین قوت گرفت!

اکونیوز:هیات دولت در جلسه هفته قبل خود کلیات تغییر در قیمت حامل های انرژی را تصویب و نهادهای کارشناسی را مسوول تدوین سناریوی مربوطه کرد. مجلس شورای اسلامی بر اساس قانون هدفمندی یارانه ها دولت را مکلف کرده در سال جاری ۴۸ هزار میلیارد تومان از این محل درآمد کسب کند.

 

گزارش بعیدی نژاد ازنگارش متن توافقNPT

اکونیوز:مدیرکل سیاسی و بین الملل وزارت خارجه ایران از فشار کشورهای غیردارنده سلاح هسته ای بر کشورهای اتمی برای پذیرش برخی پیشنهادها در متن توافق ان.پی.تی ۲۰۱۵ خبر داد.

 

خبراکونیوز تایید شد،

سکوت مسئولان در برابر ظلم آشکار تأمین اجتماعی !

اکونیوز: چند روز پیش خبرگزاری اقتصادی ایران در پی تماس تعدادی از کارفرمایان و صاحبان صنایع کوچک و متوسط خبری را مبنی بر "ظلم بزرگ تامین اجتماعی در حق کارفرمایان " منتشر کرد که بازتاب های وسیعی در سطح رسانه داشته و با تماس تعداد دیگری از کارآفرینان رسما این خبر تایید شد.

 

پیشنهاد جدید سهامداران گازی ناباکو به ایران

اکونیوز:مدیر امور بین الملل شرکت ملی گاز با اشاره به پیشنهاد سهامداران ناباکو برای پیوستن ایران به این خط لوله انتقال گاز به اروپا، گفت: ایران برای صادرات گاز به اروپا با ۷ پیشنهاد و مسیر روبرو است.

 

آیت الله جنتی در خطبه های نماز جمعه؛

آمریکا و غرب ما را از محاصره اقتصادی نترسانند

اکونیوز:خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه اگر کسی خیال کند آمریکا به مسئله هسته ای قناعت می کند بسیار خوش خیال است، گفت: آمریکاییها می خواهند سلطه زمان شاه را ۱۰ برابر بیشتر در این کشور پیاده کنند.

 

منابعی که بانکها باید دورش خط قرمز بکشند!

اکونیوز:در حالی عدم همکاری بانکها در پرداخت تسهیلات به بهانه ای برای انتقادات تند نسبت به عملکرد ضعیف آنها در این بخش تبدیل شده که حداقل 300 هزار میلیارد تومان از منابع بانکی از اختیارشان خارج و به آن دسترسی ندارند.

 

اختصاصی اکونیوز/

سهمیه بنزین خودروهای شخصی چه شد!

اکونیوز:سهمیه بنزین خودروهای سواری در ساعت 24شب گذشته 31اردیبهشت ماه طبق معمول هر ماه واریز شد اما خبری از سهمیه خودروهای شخصی نبود.

 

رئیس جمهور:

حین مذاکرات جزئیات منتشر نمی شود

اکونیوز:رئیس جمهورگفت: حین مذاکرات هسته ای همه چیز را نمی شود همزمان منتشر کرد ولی به هر حال همه اینها روزی منتشر خواهد شد و ما اگر توافق هم کنیم باید توافق منتشر شود .

 

رییس دفتر رییس جمهور:

شرایط برای رونق اقتصادی فراهم است

اکونیوز:رییس دفتر رییس جمهوری گفت: با تدابیر دولت یازدهم شرایط داخلی و خارجی برای جهش اقتصادی و بازگشت رونق به اقتصاد کشور فراهم است.

 

رئیس کل بانک مرکزی:

اقتصادایران از رکود عمیق خارج شده است

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی گفت: اقتصاد پس از هشت فصل نزول مستمر تولید ناخالص داخلی، از رکود عمیق خارج شد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

دولت درمهار تورم موفق عمل کرده است

اکونیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کاری که توسط دولت اصلاحات برای ملت فهیم ایران صورت گرفته، بیمه مجانی هشت و نیم میلیون نفر است و در رابطه با کار می توان گفت هر دقیقه برای پنج نفر در کشور کار ایجاد می شود.

 

نگرانی غول های نفتی جهان ازبازگشت ایران

اکونیوز:پایگاه خبری «اسپوتنیک» طی گزارشی با اشاره به افزایش تولید نفت ایران اعلام کرد که افزایش قابل توجه تولید نفت ایران و چشم انداز بازگشت تهران به بازار نفتی جهان نگرانی غول های بزرگ نفتی را به شدت برانگیخته است.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی:

واکنش ایران به شیطنت ها سخت خواهد بود

اکونیوز:امام خامنه ای در جمع پاسداران دانشگاه امام حسین(ع) فرمودند: در مورد بازرسی ها ما گفتیم که اجازه نمی دهیم از هیچ یک از مراکز نظامی هیچ گونه بازرسی از سوی بیگانگان انجام شود.

 

رییس جمهور در جمع علما و ایثار گران آذربایجان شرقی؛

دولت بایدتصدی گری خود را کاهش دهد

اکونیوز:رییس جمهور در جمع علما،ایثارگران و برگزیدگان استان آذربایجان شرقی گفت:وحدت و قانون گرایی را رمز موفقیت کشور است.

 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری:

تجاری سازی با پول دولت بدست نمی آید

اکونیوز:معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: اقتصادی که پایه اش نفت و خام فروشی است نمی تواند به اقتصاد دانش بنیان برسد چرا که خام فروشی اقتصاد کشور را خراب می کند.

 

اختصاصی اکونیوز/

ظلم بزرگ تامین اجتماعی درحق کارفرمایان

اکونیوز:هرساله در روزهای پایانی سال بحث تعیین دستمزد سال آینده کارگران به سوژه ای داغ برای رسانه ها تبدیل می شود که طبق وعده های مسئولین این تعیین دستمزدها به گونه ای انجام می شود که دو طرف ضرر نکنند.

وضعيت بازار سرمايه جهان

داوجونز
1,641,271
استاندارد اند پورز
186,509
نزدک
424,540