خطیب نماز جمعه تهران:

اسیدپاشی عمل خلاف شرع وقانون است

اکونیوز:امام جمعه موقت تهران گفت: مردم از نیروهای اطلاعاتی، امنیتی و ماموران انتظامی و دستگاه قضایی همچنان انتظار جدی دارند که عاملان جنایت اسیدپاسی شناسایی شوند.

 

بانک جهانی خبر داد ؛

رشد منفی تولیدات صنعتی ایران دربهار

اکونیوز:بانک جهانی از رشد منفی ۱۶.۴ درصدی تولیدات صنعتی ایران در سه ماهه دوم ۲۰۱۴ برابر با بهار امسال خبر داد و اعلام کرد: رشد ماهیانه تولیدات صنعتی ایران از ژوئن مثبت شده است.

 

عملکرد شش ماهه هدفمندی نشان داد؛

یارانه بگیران 76 میلیون نفر شدند

اکونیوز:مجموع منابع واریزی به حساب سرپرستان خانوار در شش ماه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در سال جاری حاکی از دریافت حدود 76 میلیون یارانه 45 هزار و 500 تومانی در هر ماه است.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبرداد:

زمین خواری500میلیاردتومانی درتهران

اکونیوز:رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت:قوای سه گانه در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی برای برخورد با افرادی که به شکل باندی به زمین خواری می پردازند مصممند.

 

معاون وزیر بهداشت خبرداد:

کاهش فرانشیز با اصلاح تعرفه ها

اکونیوز:معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده برای کاهش فرانشیز، اصلاح تعرفه های پزشکی را موجب افزایش پرداختی بیماران ندانست.

 

توصیه های رهبرانقلاب به هیات مذهبی

اکونیوز:پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب، با انتشار مطلبی ویژگی های هیئت های مذهبی از دیدگاه ایشان را تبیین کرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی:

پیوند خوردن علم و صنعت ضروری است

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضروت پیوند خوردن علم و صنعت گفت: دولتی بودن پایه صنعت انگیزه ای برای نوآوری فراهم نمی کند.

 

وزیر راه و شهرسازی خبرداد:

راه اندازی قطار سریع السیر درحومه کلانشهرها

اکونیوز:وزیرراه و شهرسازی گفت: قطار سریع السیر شهرهای حومه کلانشهرهای کشور تا ابتدای سال ۹۴ راه اندازی می شود.

 

وزیر امور خارجه:

ایران خواستار صلح وثبات منطقه است

اکونیوز:وزیر امور خارجه کشورمان با بیا این که ایران خواستار ثبات منطقه است، گفت: نمی توان در عراق با داعش مقابله و در سوریه این گروه تروریستی را تقویت کرد.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خبرداد:

کسری ۷هزار میلیارد تومانی درآمد دولت

اکونیوز:عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از کسری بودجه ۷ هزار میلیارد تومانی دولت در بخش هدفمندسازی یارانه ها در ۶ ماه نخست امسال خبرداد.

 

معاون وزیر ارشاد اعلام کرد :

نظام جامع رسانه ای اصلاح قانون مطبوعات

اکونیوز:معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا یک ماه آینده با تهیه و تدوین نظام جامع رسانه ای قانون جدید مطبوعات اصلاح شده و با تصویب مجلس شاهد اجرای قانون جدید هستیم.

 

معاون وزیر امور خارجه:

پیشرفت ها درشرایط تحریم به دست آمد

اکونیوز:معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برای ملت ایران مایه افتخار و مباهات است که با وجود فشارها و تحریم ها با تلاش ملی و رویکرد بومی به اهداف بزرگ توسعه ای در بخش های علم و فناوری دست یافته است.

 

تتغییرات جدید درسبدهزینه های خانوار

اکونیوز:مرکز آمار ایران حداقل رقم مورد نیاز برای تامین معیشت خانوار را در سال جاری ۱.۸ میلیون تومان، کارگران ۲.۲ میلیون تومان و کارشناسان اقتصادی ۲.۵ میلیون تومان اعلام کرده اند.

 

طرح افزایش قیمت آب به مجلس رفت

اکونیوز :سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای گفت: طرح دو فوریتی افزایش قیمت آب مشترکین پرمصرف توسط نمایندگان مجلس ارائه شده است.

 

هشدار نسبت به وقوع سونامی قیمت مسکن!

اکونیوز:عضو انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان کشور با اشاره به تداوم رکود در بازار مسکن اعلام کرد: به دلیل توقف ساخت و ساز مسکن در سال 94، شاهد سونامی 200 درصدی قیمت مسکن خواهیم بود.

 

بخشنامه دیرهنگام بانک مرکزی درباره کارتخوانها

اکونیوز:بانک مرکزی اخیرا با صدور بخشنامه ای محدود کردن تبلیغات بانک ها بر روی دستگاه های کارت خوان را منع کرد. اقدامی که به نظر می رسد بسیار زودتر باید برایش فکر و اقدام می شد.

 

گزارش لحظه به لحظه جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی علوم

مجلس به «نیلی» هم اعتماد نکرد‍!

اکونیوز: جلسه مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به برنامه و صلاحیت محمود نیلی احمدآبادی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فنآوری با سخنان رئیس جمهور آغاز شد. عزیز اکبریان، نبویان، جمیری و نادران ناطقان مخالف وزیر پیشنهادی و جعفرزاده ایمن آبادی، لاهوتی، ابراهیم نکو و عثمانی نمایندگان ناطق موافق وزیر پیشنهادی خواهند بود. جلسه امروز البته با 93 غایب آغاز شد!

 

مقام مسئول در بانک مرکزی خبرداد:

فاصله زیادموسسه"میزان" تادریافت مجوزقانونی!

اکونیوز:مدیرکل مقررات، مجوزهای بانکی و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی با بیان اینکه اعطای مجوز فعالیت نیازمند طی کردن فرآیندهای متعددی است، گفت: موسسه مالی و اعتباری «میزان» هنوز در مراحل ابتدایی ساماندهی است و فاصله زیادی تا دریافت مجوز از بانک مرکزی دارد.

 

شوک بانک" گلدمن ساچز " به بازار جهانی نفت!

اکونیوز : پایگاه خبری کوارتز آمریکا به نقل از بانک گلدمن ساچز آمریکا در پیش بینی خود که آن را نظم جدید در بازار نفت خواند، اعلام کرد: قیمت نفت برنت دریای شمال در سه ماهه دوم سال 2015 به 80 دلار در هر بشکه کاهش خواهد یافت که این رقم 30 درصد کمتر از قیمت پنج ماه پیش است.

 

با افت نرخ تورم به کمتر از20 درصد

زمان تجدیدنظردر نرخ سود بانکی فرا رسید

اکونیوز: با اعلام افت نرخ تورم به کمتر از 20 درصد توسط دو مرجع رسمی یعنی مرکز آمار ایران و بانک مرکزی در روزهای گذشته، به نظر می رسد زمان کاهش نرخ سود بانکی نیز فرارسیده است.

بورس

شاخص کل
10,876.6
شاخص بازاراول
52,586.4
شاخص بازار دوم
137,174.5