گزارش اختصاصی اکونیوز/

تخلفات آشکار مدارس و بی توجهی مسئولان!

اکونیوز: با عنایت به نامگذاری امسال به سال "اقتصاد و فرهنگ ، باعزم ملی و مدیریت جهادی " از سوی مقام معظم رهبری برآن شدیم تادرگزارشی ، میزان توجه ، پایبندی و تعهد مسئولان آموزش و پرورش را به اصول و محورهای شعار امسال و فرامین رهبرانقلاب در حوزه فرهنگ را مورد ارزیابی قراردهیم.

 

گزارش مجلس از هدفمندی یارانه ها؛

یارانه به ناحق به همه پرداخت شد

اکونیوز:گزارش «کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی» درباره نحوه اجرای مرحله نخست «قانون هدفمندی یارانه ها» به قوه قضائیه و همچنین «دیوان محاسبات کشور» ارسال می شود.

 

تاکیداستاندار البرز بر ارتباط دوسویه با رسانه ها

اکونیوز:استاندار البرز بر ضرورت تقویت ارتباط مدیران دستگاه های اجرایی با رسانه ها که شاهراه ارتباطی آن نیز روابط عمومی های استان هستند، تأکید کرد.

 

در جلسه هیات دولت مطرح شد:

ناگفته های سفر نیویورک از زبان روحانی

اکونیوز: رییس جمهوری در جلسه امروز هیات دولت با تشریح دستاوردهای سفر خود به نیویورک، به نقش بی بدیل ایران اسلامی در منطقه و جهان پرداخت و گفت: بیشتر کشورها می خواهند با جمهوری اسلامی ایران ارتباط خوب و تعامل سازنده ای داشته باشند.

 

سخنگوی دولت تشریح کرد:

۷۰ میلیارد برای تأمین آب استان اردبیل

اکونیوز:سخنگوی دولت در واکنش به سخنرانی اخیر نخست وزیر انگلیس در سازمان ملل متحد و انتقاد از کشورمان گفت: سخنرانی را باید با یک سخنرانی جواب داد.

 

سه نکته در مورد رشد اقتصادی بهار

اکونیوز:در رشد اقتصادی اعلام شده از سوی بانک مرکزی، سه نکته باید مورد توجه قرار گیرد، اول اینکه بنگاه های کوچک و متوسط به تناسب اثرگذاری خاص خود بر حوزه عمومی و اجتماعی و سهمی که در ایجاد اشتغال دارند، نیازمند کمک های حمایتی دولت هستند.

 

عضو کمیته تحقیق و تفحص از بدهی بابک زنجانی؛

به گردن کلفت تر از زنجانی رسیده ایم

اکونیوز:عضو کمیته تحقیق و تفحص از بدهی بابک زنجانی تاکید می کند که او تنها یک ویترین است و گردن کلفت های حامی وی مهم هستند که امثال بابک زنجانی را دستاویز مقاصد و اهداف خود می کنند.

 

عضو کمیسیون عمران اعلام کرد:

ابهام بزرگ درطرح های مسکنی دولت

اکونیوز:عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در بیش از یک سالی که از عمر دولت یازدهم می گذرد، شاهد ارائه طرح ها و برنامه های مختلف در حوزه مسکن بوده ایم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

سیاست های جدید برای مهار بیکاری

اکونیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه ۱۷ میلیون شغل جدید نیاز داریم گفت: سیاست های کلان و خُرد اشتغال، سیاست اشتغالی از خانه تا کارخانه و ابلاغ سیاست های آمایش اشتغال استان ها از جمله سیاست های جدید دولت برای مهار بیکاری است.

 

نعمت زاده اعلام کرد:

جزئیات دستور جدید خودرویی دولت

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دستور بازگرداندن خودروهای لوکس موجود در گمرکات کشور داده شده است و این خودروها باید برگردند.

 

عزم جدی برای واقعی کردن تعرفه ها

اکونیوز:وزیربهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت:تاکنون درمورد هیچ موضوعی به اندازه واقعی کردن تعرفه ها و از بین بردن زیرمیزی مصمم نبودم.

 

مروری بر حضور مؤثر ایران در دو رویداد مهم!

اکونیوز: دیدار با 9 رییس جمهور، 5 نخست وزیر و سخنرانی در صحن علنی سازمان ملل از مهمترین فعالیت های سفر پنج روزه رییس جمهور به نیویورک برای شرکت در شصت و نهمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بود.

 

با صدور اطلاعیه ای اعلام شد؛

دفاع بانک مرکزی از آمارهای اقتصادی

اکونیوز:بانک مرکزی با صدور اطلاعیه ای به شبهات محمدرضا فرزین از مسئولان اقتصادی دولت سابق در خصوص نظام آماری کشور پاسخ داد.

 

روحانی درمصاحبه با تلویزیون روسیه اعلام کرد:

لزوم همکاری همسایگان برای مبارزه با تحریم

اکونیوز:رئیس جمهور کشورمان با اشاره به اینکه تحریم های ظالمانه و کور علیه کشورها باید متوقف شود، گفت: تحریم ابزار غلطی است که اگر کشورها در برابر آن ایستادگی نکنند، هرروز برای اعمال فشار علیه یک کشور بکار گرفته می شود.

 

دست و پا زدن بانکها برای ماندن کارتخوان ها

اکونیوز: بانک مرکزی در حالی بر پرداخت کارمزد کارتخوانها از سوی پذیرندگان پافشاری کرده و آن را به نفع بانکها می داند که بعد از اعتراض فروشندگان و اصناف برخی بانکها حاضرند به هر طریقی که شده کارتخوانها را در مغازه ها نگه دارند.

 

معاون اول رئیس جمهور:

مشکل بیکاری با افزایش تولیدحل می شود

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه کمیسیون برنامه بودجه مجلس با واقعیت های کشور آشناست گفت: این کمیسیون می تواند نقش تعیین کننده ای در افزایش تعامل میان دولت و مجلس ایفا کرده و به دولت در عبور از این دوران سخت یاری رساند.

 

رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد:

ابراز نگرانی ازعدم بهبود معیشت مردم

اکونیوز:رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی تهران با تاکید بر ضرورت توجه هر چه بیشتر دولت به بهبود معیشت مردم، گفت: علی رغم اعلام آمارها از سوی دولت که حکایت از رشد بسیاری از بخش های اقتصادی دارد اما معیشت مردم وضعیت نگران کننده ای دارد.

 

گزارش غیرعلنی وزیرکار به نمایندگان

اکونیوز:وزیر کار با حضور در جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس از وضعیت بیمه ها به وکلای ملت گزارش داد.

 

روحانی در جمع خبرنگاران:

اظهارات کامرون غیرقابل قبول است

اکونیوز:رئیس جمهور کشورمان با نادرست و غیرقابل قبول خواندن اظهارات کامرون گفت: وزارت خارجه کشورمان پاسخ این اظهارات را داد و ملت ایران فرصت جدیدی را برای جهان ایجاد کرده که باید از این فرصت استفاده شود.

 

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد:

رشد4درصدی اقتصاد کشور در 3ماه

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی گفت : اقتصاد کشور در سه ماه نخست امسال نسبت مدت مشابه پارسال چهار و شش دهم درصد رشد داشت.

وضعیت بورسهای بین المللی

بورس آسیا
794,913
بورس اروپا
571,969
بورس آمریکا
549,015