آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نمازجمعه تهران:

مسئولان برمبنای توان مردم تصمیم بگیرند

اکونیوز:امام جمعه تهران گفت: تصمیماتی که دولت و مجلس به تایید می رسانند باید بر مبنای مصلحت و توان مردم و بر پایه عدالت باشد.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

بالاترین نرخ رشد منطقه را خواهیم داشت

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بر اساس پیش بینی محافل تخصصی بین المللی بالاترین رشد اقتصادی در تمامی منطقه، شمال آفریقا و خاورمیانه از سال آینده متعلق به ایران خواهد بود.

 

برگ برنده ایران در دوران سقوط قیمت نفت

اکونیوز:مدیر امور بین الملل شرکت نفت از هزینه پایین تولید نفت به عنوان مزیت ایران در دوران پساتحریم یاد کرد و گفت: پیش بینی ها نشان می دهد در آینده ای نزدیک قیمت جهانی نفت افزایش نیابد.

 

رئیس کمیسیون اصل 90 تاکید کرد:

سرایت زمین خواری از آقازاده ها به عامه مردم

اکونیوز:رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در حال حاضر نمی توان گفت زمین خواری فقط توسط آقازاده ها انجام می شود.

 

اختصاصی اکونیوز/

روسیه اصلی ترین شریک ایران در پساتحریم

اکونیوز:سیاست خارجی ایران و مذاکرات هسته ای ایران همه نشان از آمادگی ایران برای برقراری رابطه ایران با کشورهای دیگر دارد که در این میان روسیه به عنوان یک کشور همسایه و هم پیمان جایگاه مهمی دارد و ایجاد رابطه اقتصادی با این کشور می تواند در ایجاد رونق در بازارهای داخلی سهم مهمی داشته باشد.

 

یادداشت/

بانکداری باز، ضامن گسترش نوآوری

اکونیوز:نوآوری کلمه ی کلیدی فرآیند توسعه محصولات جدید است. سازمان هایی که قدم در راه نوآوری و خلق محصولات تازه می گذارند، می توانند درهای خود را بر روی ایده های بیرونی نیز بگشایند.

 

اختصاصی اکونیوز/

واردات داروی قاچاق واقعیت دارد

اکونیوز:بالا بودن تقاضای استفاده از داروها و مکمل های بهداشتی و ورزشی عاملی است که قاچاقچیان به خاطر آن اقدام به واردات این محصولات می کنند.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی:

نخبگان و تصمیم سازان آماج نفوذ هستند

اکونیوز:رهبر معظم انقلاب اسلامی با هشدار نسبت به نفوذ جریانی، تاکید کردند: نفوذ جریانی یعنی شبکه سازی در داخل ملت به وسیله پول و جاذبه ها که آماج این نفوذ جریانی، نخبگان و تصمیم سازان هستند.

 

رییس جمهوری در جلسه هیات وزیران:

اجلاس گازی، عزت روز افزون ایران را نشان داد

اکونیوز:رییس جمهور ضمن اشاره به اینکه اجلاس گازی تهران عزت روزافزون جمهوری اسلامی ایران را نشان داد، گفت: قدردان سخاوتمندی رهبر انقلاب در دیدار با سران شرکت کننده هستیم.

 

رئیس دفتر رئیس جمهور:

اقتصاد ایران بیش از حد سیاست زده شده است

اکونیوز:رییس دفتر رییس جمهور اقتصاد مقاومتی را سیاست جدی و منطقی کشور دانست وگفت: اگر در دوران پسا برجام هوشمندانه عمل کنیم، قطعا با رفع تحریم ها آن بخش هایی از اقتصاد کشور که قدرت و قابلیت رقابت بین المللی دارند، می توانند بازار گشایی کنند.

 

توضیح دادستان کل درمورد ادعاهای زنجانی

اکونیوز:دادستان کل کشور گفت:زنجانی مدعی شده بود بانک و پول دارد اما با پیگیری هایی که از کشورهای مختلف صورت گرفت مشخص شد که این ادعا مقرون به صحت نیست و امروز این ادعاها دوباره در دادگاه تکرار می شود.

 

چرا رکود در دولت یازدهم ادامه دار شد؛

ماه عسل دولت یازدهم تمام شده است

اکونیوز:وزیر اسبق نفت و نماینده مردم تهران در مجلس از افزایش ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی حجم نقدینگی در دولت یازدهم خبر داد.

 

بدهی های دولت چگونه افزایش یافت؛

کدام بخش های اقتصاد بدهکار تر است؟

اکونیوز:کارشناسان می گویند بخشی از عملیات مالی دولت در ایران به طور شفاف بیان نمی شود؛این موضوع به خصوص در 8 سال دولت های نهم و دهم نامشخص است.

 

رئیس سازمان خصوصی سازی:

دولت به دنبال واقعی شدن واگذاری‎هاست

اکونیوز:رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: اعضای هیات دولت همواره در جهت واقعی شدن واگذاریها در بخش خصوصی سازی تاکید داشته و مخالف واگذاری شرکت ها به موسسات و شرکت های شبهه دولتی بوده اند .

 

اختلاس ۱۶۰میلیارد تومانی در وزارت نفت

اکونیوز:رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره اختلاس ۱۶۰ میلیارد تومانی در وزارت نفت توضیح داد.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی:

جوانان بیدار عراق زیرسلطه آمریکا نخواهندرفت

اکونیوز:نباید اجازه داد امریکایی ها جرأت صحبت کردن درباره تجزیه عراق را پیدا کنند، این کشور از ظرفیت بسیار مهم جوانان قدرتمند و هوشیار برخوردار است و باید از این ظرفیت در جهت رساندن عراق به جایگاه شایسته خود استفاده شود.

 

انتقاد طیب نیا از مقاومت در واگذاری ها

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در واگذاری های سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی ؛ مقاومت ها و مخالفت ها بسیار زیاد است.

 

فرافکنی زنجانی بابت بدهی هایش

ماجرای مصوبه ای که ۳ وزیر امضایش کردند

اکونیوز: پانزدهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی برگزار شد و در آن درباره لزوم توجه به اظهارات معاون وقت وزارت اطلاعات درباره متهم، مصوبه ای که ۳ وزیر و یک رئیس کل امضایش کردند و بازداشت متهم ۴ ماه زودتر از موعد یک قرارداد مطالبی گفته شد.

 

سخنگوی دولت:

بر اجرای تعهدات خودروسازان نظارت داریم

اکونیوز:سخنگوی دولت با اشاره به جلسه عصر امروز شورای پول و اعتبار گفت: نظر دولت کاهش نرخ سود بانکی همسو با کاهش نرخ تورم در کشور است.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی:

لزوم گسترش روابط ایران و الجزایر

اکونیوز:رهبر انقلاب گفت: کشورهای اسلامی دلسوز باید با تفاهم و همکاری به راه حل عملی در مقابله با تروریست ها برسند و روابط اقتصادی ایران و الجزایر باید گسترش یابد.

بورس

شاخص کل
6,420,620
شاخص بازاراول
4,545,180
شاخص بازار دوم
13,758,710