آمار اشتغالزایی دولت یازدهم رویا یا واقعیت!

اکونیوز:رئیس جمهور درحالی از ایجاد یک میلیون و ۱۷۹ هزار شغل سخن می گفت که آمارها از تداوم بیکاری خبر می دهند، عدم هماهنگی بین آمار و ارقام تا جایی است که با وجود رشد منفی در صنعت مسئولان مدعی ایجاد سالیانه ۶۰۰ هزارشغل هستند.

 

مجلس نمایندگان آمریکا تصویب کرد؛

خرید آب سنگین آمریکا از ایران ممنوع شد

اکونیوز:مجلس نمایندگان آمریکا به ممنوعیت آتی خرید آب سنگین دولت آمریکا از ایران رأی داد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

خواسته‎های ما تامین نشود حج منتفی است

اکونیوز:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص خواسته های ایران در مورد موضوع حج گفت:خواسته های ایران مشابه همان خواسته های سال های پیشین است؛ مقامات ایران باید بر همان خواسته ها با دولت عربستان به تفاهم برسند و توافق کنند؛ طبیعی است اگر آنها خواسته های جمهوری اسلامی را نتوانند تأمین کنند امسال حجی انجام نخواهد شد.

 

اختصاصی اکونیوز/

3جانبـه گرایی واقعی، نیاز امروز پشتوانه فردا

اکونیوز:اخیراً یکی از فعالان پیشکسوت جامعه کارگری در نامه ای به رئیس جمهور که در جراید و خبرگزاری ها و از جمله "ایلنا" منتشر گردید خواستار احیاء رویه فراموش شده سه جانبه گرایی در مدیریت سازمان تامین اجتماعی و حفظ استقلال این نهاد شد.

 

شرط آمریکا برای ثمربخشی اقتصادی برجام

اکونیوز:مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا بامداد پنجشنبه در یک جلسه استماع در کمیته بانکداری مجلس سنا، برخورداری ایران از منافع اقتصادی اجرای توافق هسته ای را به قطع آزمایش های موشکی مشروط کرد.

 

انحصارگرایی خواص درحوزه واردات خودرو

اکونیوز:انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با هدف انحصار شکنی در واردات تشکیل شده و برای اثبات این مهم حاضر به مناظره با اعضای انجمن واردکنندگان خودرو هستیم.

 

دفاع تمام قد طیب نیا از مدیران بیمه مرکزی!

اکونیوز:وزیر اقتصاد تقصیرات جنجال فیش های حقوقی مدیران بیمه را به گردن رسانه ها و دولت گذشته انداخت.

 

جزئیات بسته حمایت از صادرات غیرنفتی

اکونیوز:جزئیات بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی در چارچوب برنامه ملی پیشبرد برون گرایی اقتصاد ملی و تحقق اهداف توسعه صادرات غیر نفتی سال ۱۳۹۵ منتشر شد.

 

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد:

لزوم حرکت منابع بانک ها به سمت تولید

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به لزوم حرکت نظام بانکی به سمت حمایت از تولید و اشتغال گفت: اصلاح نظام بانکی عزم جدی همه بانک ها را می طلبد.

 

رئیس مجلس در نشست خبری:

30 درصد مصوبات مجلس نهم اقتصادی است

اکونیوز:رئیس مجلس با تاکید بر اینکه 30 درصد مصوبات مجلس نهم اقتصادی است گفت: روال انتخاب ریاست مجلس طبق ساختار داخلی آن، کاملا مشخص و دموکراتیک است.

 

وزیر صنعت خواستار شد؛

لزوم تدوین الگوی جدید حمایت از تولید

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید بتواند الگوی جدید از کار، تولید و حمایت از تولیدات داخلی و مصرف کالای ایرانی در جامعه تدوین نماید.

 

کاهش ۱۴ درصدی صدور مجوزهای صنعتی؛

اشتغال صنعتی ۱۱.۵درصد کاهش یافت

اکونیوز:آمارهای رسمی وزارت صنعت حکایت از آن دارد که تعداد مجوزهای صنعتی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با ۱۴.۲ درصد کاهش در بخش جواز تاسیس و ۱۱.۵ درصد کاهش در اشتغال صنعتی مواجه بوده است.

 

وزیر اقتصاد در نشست مدیران سازمان امور مالیاتی:

بیماری اقتصاد کشور وابستگی به نفت است

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی سال جاری را سالی بسیار مهم و تعیین کننده در اقتصاد کشور عنوان کرد.

 

سفراستانی دولت تدبیر و امید به آذربایجان غربی

اکونیوز:جلسه هماهنگی هیئت دولت برای انجام سفر به استان آذربایجان غربی به ریاست رئیس جمهور برگزار شد.

 

طیب‎نیا اظهار کرد:

ارتقای اقتصاد با جذب فناوری و سرمایه خارجی

اکونیوز:وزیر اقتصاد گفت: اگر در فضای بعد از برجام همه امکانات و شرایط را منحصر به واردات کالاهای خارجی کنیم به طور قطع نمی توانیم از این ظرفیت در جهت رفع مشکلات اقتصادی بهره ببریم، حال آنکه با جذب فناوری و دانش مدرن و نیز سرمایه خارجی می توانیم در جهت ارتقای اقتصاد کشور بهره برد.

 

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی:

باز شدن سوئیفت ها در حد انتظار نبود

اکونیوز:معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تا الآن روند پیشرفت باز شدن سوئیفت ها در حد انتظار نبود که دوستان وزارت خارجه نیز اعلام کردند و امیدواریم به آن چیزی که مدنظر ما است، برسد.

 

نگرانی آمریکا از سرمایه گذاری هند درایران

اکونیوز:نمایندگان کنگره آمریکا از سرمایه گذاری هند در ایران ابراز ناخشنودی کردند.

 

ساعت کار زنان کم می شود؛

نسخه جدید دولت و مجلس برای بازار کار

اکونیوز:نمایندگان مجلس لایحه ای را تصویب کرده اند که در صورت تأیید شورای نگهبان، ساعت کار برخی زنان کم می شود اما کارشناسان می گویند این مصوبه می تواند به تشدید اخراج زنان دامن بزند.

 

توقف تمام تفاهمنامه های پس از برجام !

اکونیوز: پابرجا ماندن مشکل نقل و انتقال ارز بین ایران و کشورهای دیگر، تمامی تفاهمنامه ها و توافقات خارجی با کشورهای اروپایی و آسیایی که پس از توافق هسته ای و برجام امضا شده و مستلزم ردوبدل ارز هست، را متوقف کرده و الان همه آن تفاهمنامه ها روی هواست.

 

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی:

کاهش نرخ سود همچنان در اولویت است

اکونیوز:رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با بیان اینکه دولت یازدهم با اتخاذ سیاست های پولی منضبط نرخ40 درصدی تورم در سال92 را به 2 / 11 درصد رسانده است، گفت: نرخ تورم در تابستان امسال تک رقمی می شود و کاهش نرخ سود بانکی نیز همچنان در اولویت است.


اخبار برگزیده

تحریم های اصلی همچنان پا برجاست

پرداخت وام ازدواج 10میلیونی در بانک ها

اکونیوز:گرچه با مخالفت بانک ها برای افزایش سه برابری وام ازدواج با توجه به کمبود منابع قرض الحسنه، تصور می شد که این مصوبه قانونی در اجرا زمان بر باشد، اما از روز گذشته (چهارم خرداد) مراجعه کنندگان به سامانه ازدواج با رقم 10 میلیون تومانی وام مواجه شدند.

بورس

شاخص کل
6,420,620
شاخص بازاراول
4,545,180
شاخص بازار دوم
13,758,710