رهبرانقلاب در جمع فرماندهان ناجا:

وجود امنیت را باید مردم احساس کنند

اکونیوز:حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ما به دنبال اقتدار پلیسی هالیوودی و جوامع غربی و آمریکایی نیستیم، تصریح کردند: چنین اقتداری نه تنها امنیت ایجاد نخواهد کرد بلکه موجب ناامنی هم خواهد شد.

 

پنجمین روز پیایی ریزش شاخص کل بورس

اکونیوز:شاخص کل بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات روز جاری(یکشنبه) بازار سرمایه با افت 331 واحدی در ارتفاع 66 هزار و 208 واحدی ایستاد و به این ترتیب پنجمین روز منفی برای بازار سرمایه رقم خورد.

 

دکتر علی اکبر ولایتی تاکید کرد؛

هشدار رهبری درباره بازدید از مراکز نظامی

اکونیوز:رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هشدارها در خصوص اظهارات مقامات آمریکایی درباره بازدید از مراکز نظامی قبلاً توسط رهبری داده شده است.

 

رییس سازمان انرژی اتمی:

طرف مقابل لغو یکجای تحریم ها را پذیرفته

اکونیوز:علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی گفت: توصیفی که از مذاکرات در سخنان مسوولان کشور چه در صدا و سیما و چه در دانشگاهها شد کفایت می کند و اکنون که مذاکرات دوباره آغاز شده است نیازی به گزاره برگ نداریم.

 

۷ پیش شرط شراکت ماشینی ایران و آمریکا

اکونیوز:معاون وزیر صنعت، با بیان اینکه منعی برای ورود خودروسازان آمریکایی به صنعت خودروی ایران وجود ندارد، ۷ پیش شرط شراکت ایرانی-آمریکایی را اعلام کرد.

 

سوال از رئیس جمهور درمجلس کلید خورد

اکونیوز:نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از جمع آوری امضاء برای سوال از رییس جمهور درباره دلایل عدم ارائه جزییات توافقات اخیر به مردم و عدم انتشار فک شیت خبر داد.

 

الزام تصویب توافق ایران و ۱+۵ در مجلس

اکونیوز:نمایندگان مجلس یک طرح دو فوریتی تهیه کرده اند که به موجب آن توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ بدون مصوبه مجلس فاقد اعتبار خواهد بود.

 

راغفر اعلام کرد:

تقسیم ثروت های ملی با اقتصاد خویشاندی

اکونیوز:یک اقتصاددان، انحصار منابع عمومی در دست گروه هایی خاص را به اقتصاد خویشاوندی و رفاقتی تشبیه کرد گفت: بعضی افراد با نشت درآمدهای نفتی یا به نام خصوصی سازی، منابع عمومی را به جیب خودشان، رفقا و خویشاوندانشان سرازیر می کنند.

 

مرکز مبادلات ارزی از رونق افتاد؛

روایت فعالان اقتصادی از ارزهای وارداتی

اکونیوز:مرکز مبادلات ارزی این روزها خالی از مشتری شده و بخشنامه بانک مرکزی آنها را به ساختمان میرداماد منتقل کرده است. پرداخت برخی از ارزها، این روزها با مشکلاتی همراه شده و ارز دولتی برخی کالاها حذف شده است.

 

وزیر کشور در صحن علنی مجلس خواستار شد؛

منشا و منبع هزینه انتخاباتی شفاف شود

اکونیوز:وزیر کشور در پایان دفاعیاتش در صحن علنی مجلس از نمایندگان خواست طرحی ارائه دهند تا براساس آن منشا و منبع هزینه های انتخاباتی شفاف شود.

 

درخواست رئیس کل بانک مرکزی از بانک ها؛

گزینه های کاهش نرخ سود را ارائه دهید

اکونیوز: همزمان با آغاز شمارش معکوس برای تغییر نرخ سود بانکی رئیس کل بانک مرکزی مدیران عامل بانک ها را به میرداماد فراخواند و به بحث و تبادل نظر در ارتباط با تعیین نرخ جدید سود پرداخت.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی:

تفاهم بانک ها ملاک سود بانکی نیست

اکونیوز:وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تفاهم ۲۰ درصدی بانک ها برای نرخ سود ملاک نیست، بلکه ملاک شورای پول و اعتبار است که تصمیم گیری می کند.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی:

۵+۱ لغو یکجای تحریم ها را پذیرفتند

اکونیوز:رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: در روزهای اخیر در وین بخشی از مسائل ابهام زدایی شد و طرفهای مقابل لغو یکجای تحریمها را پذیرفتند.

 

آیت الله جوادی آملی در دیدار وزیر کار:

بسیاری از گرانی ها محصول اختلاس است

اکونیوز:آیت الله جوادی آملی گفت: همان موقعی که پخش یارانه ها را شروع کردند گفتم که کشور را با شیوه کمیته امدادی نمی شود اداره کرد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درگفت و گو با اکونیوز:

کاهش پلکانی نرخ سود بانکی عاقلانه است

اکونیوز:عضو کمسیون اقتصادی با اشاره به برنامه بانک ها برای کاهش نرخ سود بانکی گفت:نرخ سود سپرده بانکی در ایران نسبت به کشورهای دیگر بالاست و چنانچه دولت بخواهد نرخ سود را پایین بیاورد عاقلانه است که به صورت پلکانی عمل کند.

 

واکنش رضایی به اظهارات انتخاباتی جهانگیری؛

استفاده از قدرت و ثروت در انتخابات ممنوع

اکونیوز:دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بنده در این انتخابات شرکت نمی کنم در واکنش به اظهارات انتخاباتی معاون اول دولت یازدهم گفت: استفاده از قدرت و ثروت در انتخابات ممنوع است.

 

نماینده مردم تهران در مجلس؛

دولت برای مبارزه با «پول کثیف» از خود شروع کند

اکونیوز:نماینده مردم تهران در مجلس بر لزوم مبارزه با پول های کثیف تاکید کرد و گفت دولت برای مبارزه با «پول کثیف» از خود شروع کند.

 

معاون اول رئیس جمهور مطرح کرد:

موسسات مالی غیرمجاز اخلالگر اقتصادی هستند

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور با تشریح مهمترین جهت گیری دولت برای سال ۹۴، گفت: برنامه ریزی کرد ه ایم که در سال ۹۴ وارد رونق اقتصادی شویم.

 

سیف اعلام کرد:

برنامه بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر تدریجی بودن کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی، گفت: مجموع وضعیت قابل قبول آن است که در شرایط تعادلی بالاترین نرخ سود سپرده حدود 2 درصد از نرخ تورم انتظاری بیشتر باشد.

 

رئیس جمهور در همایش فرماندهان ناجا:

فقر و فساد بزرگترین منکرات هستند

اکونیوز:رئیس جمهور با اشاره به پرداخت ۱۰۰درصدی بودجه نیروهای مسلح گفت: برخی به ما ایراد می گیرند که این دولت بنا بود دولت پلیسی نباشد و فضای امنیتی را کم کند، پس چرا بودجه نیروهای مسلح را افزایش می دهد.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
7,741,860
فرابورس
725.83
بورس کالا
115,662