رئیس مجلس:

اقتصاد دولتی به اقتصاد آسیب می زند

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون راه افتادن تولید ملی مقاومت ملی شکل نمی گیرد گفت که بخش اعظم اعتبارات بانکی باید به تولید اختصاص یابد.

 

اهداف اقتصادمقاومتی ازنگاه طیب نیا

اکونیوز:وزیر اقتصاد برای خروج غیر تورمی از رکود از رشد 17 درصدی ضریب فزاینده پولی کشور در یک سال اخیر خبر داد.

 

چراغ سبز روسیه برای پیوستن به اوپک!

اکونیوز : روسیه که بزرگترین کشور تولیدکننده غیراوپک به شمار می رود، پس از افت شدید قیمت نفت، سیاست خود را تغییر داده و روند همگرایی با 12 عضو این سازمان را در پیش گرفته و به طور تلویحی اعلام کرده که از سیاست هایی که منجر به افزایش قیمت نفت شود، حمایت می کند.

 

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

نظام سلامت کشور نباید دولتی باشد

اکونیوز:نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نظام سلامت و بهداشت کشور نباید دولتی باشد.

 

مدیرعامل بانک سپه پیشنهادکرد؛

راهکار عملی برای وصول مطالبات معوق!

اکونیوز:مدیرعامل بانک سپه بیان کرد: بسیاری از بدهکاران بانکی علیرغم توان مالی به دلیل استفاده از حربه اعلام ورشکستگی بدهی خود را به بانکها پرداخت نمی کنند.

 

قفل ساختمان شهرک غرب باز شد؛

مجلس به دکتر فرهادی اعتماد کرد

اکونیوز:نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 197 رای موافق، کلید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به محمد فرهادی سپردند.

 

وعده بنزینی دولت برای سال آینده

اکونیوز : قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به بهره برداری از مجتمع جدید بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان و فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اعلام کرد: واردات بنزین در سال آینده متوقف می شود .

 

در یکسال گذشته ؛

7میلیارد دلار از توافق ژنو دریافت شد

اکونیوز: براساس دو توافق صورت گرفته میان گروه پنج به علاوه یک و ایران در ژنو در یکسال اخیر قرار شده بود طی دو مرحله 4.2 و 2.8 میلیارد دلار در اختیار ایران قرار گیرد که با واریز دو قسط آخر در روز گذشته، کشورمان در مجموع 7 میلیارد دلار دریافت کرده است.

 

رونمایی از پیشنهاد جدید کارگران؛

جزئیات طرح ممنوعیت پرداخت دستی حقوق

اکونیوز:نمایندگان کارگران طرحی را در شورای 3 جانبه ملی ارائه کرده اند که طی آن، قرار است کلیه پرداخت های دستی حقوق و دستمزد به ویژه در کارگاه های خُرد ممنوع شود و پس از آن ملاک هیئت های حل اختلاف تنها پرینت حساب بانکی افراد باشد.

 

مطهری درمخالفت با وزیرپیشنهادی علوم:

فرهادی با مصداق های گذشته فتنه گر است

اکونیوز:نماینده مردم تهران در مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی علوم گفت:رای مثبت به محمد فرهادی نشان از دوگانگی رفتار مجلس و حکایت از عبور از خط قرمزهایی است که اکثریت مجلس پیش از این برای خود تعیین کرده بود.

 

روحانی در جلسه رای اعتماد به فرهادی:

سیاست و فرهنگ ما باید دانش بنیان باشد

اکونیوز:رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نهادهای قانونی آن زمان که با افکار مردم پیش می روند، کارها سهل تر و آسان تر است، گفت: افکار عمومی مردم ایستا نیست و امروز آخرین معیار برای رفتار مردم و افکار عمومی باید انتخابات 24 خرداد باشد.

 

سیف در جمع استانداران:

موسسات غیرمجاز معضل نظام بانکی است

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی از مطلوب بودن وضعیت عمومی اقتصاد کشور خبر داد.

 

رهبرمعظم انقلاب اسلامی:

ائتلاف ضد داعش دروغ محض است

اکونیوز: حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه ملت ایران عاشق مبارزه با صهونیست ها هستند، فرمودند: متاسفیم که دنیای اسلام به جای مقابله با توطئه رژیم صهونیستی ناچار مشغول جریان تحمیلی تکفیر شده است.

 

رئیس مجلس در جمع بسیجیان قوه مقننه :

تمدید مذاکرات اقدام عاقلانه ای بود

اکونیوز : رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته ای بیان کرد: تمدید مذاکرات اقدام عاقلانه ای بود زیرا حل اختلافات میان طرفین نیازمند به زمان است.

 

سخنگوی دولت خبرداد:

کاهش یک و نیم درصدی نرخ تورم

اکونیوز:سخنگوی دولت اعلام کرد: نرخ تورم در آبان ماه به 17،8 درصد رسید که نسبت به مهر ماه 1،3 درصد کاهش یافت.

 

سیاست جدید یارانه ای دولت؛

حذف یارانه پردرآمدها درابهام جدید!

اکونیوز:درحالی اظهارات دولتمردان طی هفته های اخیر بیانگر برنامه های جدید یارانه ای دولت در سال ۹۴ بود که اظهارات جدید سخنگوی دولت حکایتی دیگر را رقم زد و طبق آن دولت بنای حذف یارانه اغنیا را ندارد.

 

دیپلماسی نفتی ایران جواب داد؛

چراغ سبز اعراب به پیشنهاد نفتی ایران

اکونیوز : در آستانه نشست یکصد و شصت و شش اوپک به نظر می رسد دیپلماسی نفتی ایران جواب داده و اوپکی ها و به ویژه کشورهای عربی عضو اوپک تولید و صادرات نفت خود را کاهش داده اند تا زمینه برای گرانی بهای طلای سیاه فراهم شود.

 

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی:

سازمان تحریم علیه ایران آسیب دید

اکونیوز:نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر برجای ماندن تحریم ها علیه ایران، تصریح کرد: دنیا می داند تحریم ها سرجای خود باقی نمانده است و سازمان تحریم علیه ایران به شدت آسیب دیده است.

 

سناریوهای دستمزد روی میز مذاکره؛

جزئیات بسته مجلس درباره مزد 94

اکونیوز:فراکسیون کارگری مجلس اعلام کرد نتایج کارشناسی ها درباره معیشت نشان می دهد مجموع دریافتی کارگران در سال 94 نباید از 1.6 میلیون تومان کمتر باشد

 

دکتر ستاری خبر داد:

حمایت معاونت علمی از فن بازار ها

اکونیوز:معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به حمایت معاونت علمی از فن بازار ها گفت: بودجه صندوق نوآوری و شکوفایی سال آینده در صورت تصویب مجلس افزایش می یابد.

بورس

شاخص کل
10,876.6
شاخص بازاراول
52,586.4
شاخص بازار دوم
137,174.5