توضیح نعمت زاده درخصوص نامه 4 وزیر

اکونیوز:وزیر صنعت با اشاره به ارسال نامه اقتصادی ۴ وزیر به رئیس جمهور گفت: وزیر اقتصاد خواست که پای این نامه را امضا کنم و دلیل امضای وزیر دفاع هم شرکت های بورسی زیرمجموعه وزارتخانه متبوعش بود.

 

رئیس سازمان حج و زیارت خبرداد:

شناسائی45پیکر دیگر ازجان باختگان منا

اکونیوز:رئیس سازمان حج و زیارت از شناسائی ۴۵ پیکر پاک دیگر از حجاج جان باخته در فاجعه منا خبر داد و گفت: با تشخیص هویت این افراد، از ۱۱۶ نفری که مفقود بودند ، جستجو برای یافتن و تشخیص هویت ۷۱ نفر دیگر ادامه دارد.

 

اختصاصی اکونیوز/

گلوگاه توسعه کشور را نباید ازیاد ببریم

اکونیوز:بایسته های دوران پساتحریم، از جمله موضوعات مهمی است که این روزها در عرصه صنعت حمل و نقل هوایی اظهار نظرهای زیادی درباره آن می شود، مقوله ای که اگر نگاه صحیحی بر آن شود، فرودگاه های کشورمان را به گلوگاه توسعه کشور تبدیل خواهد کرد.

 

مقصد نقدینگی سرگردان پس از برجام

اکونیوز:نقدینگی سرگردان و بیم از ورود آن به بازارهای سوداگرایانه این روزها ذهن بسیاری از سیاستگذاران و فعالان اقتصادی را مشوش کرده است.

 

سخنگوی دولت:

دولت به نان و سفره مردم فکر می کند

اکونیوز:سخنگوی دولت گفت : دولت برای اجرای برجام نیازی به ارائه لایحه نداشت چون در قانون مصوب مجلس در خصوص صیانت از دستاوردهای هسته ای شاخص هایی بیان شده است که پس از بررسی و رسیدگی شورای عالی امنیت ملی نتیجه نهایی آن اعلام می شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

صنایع موجود دانش بنیان می شوند

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزارت صنعت حمایت از صنایع موجود در کشور را برای دانش بنیان شدن در دستور کار خود قرار داده و در این راستا حمایت های ویژه ای نیز در نظر گرفته است.

 

جزئیاتی جدید ازپرونده دریاخواری و زمین

اکونیوز:رئیس کل دادگستری هرمزگان جزئیات جدیدی از پرونده فروش اراضی فرودگاه قشم، خشکاندن دریا در شهر درگهان، بازار ماهی فروشان بندرعباس و حکم صادر شده در مورد فرودگاه بندرعباس را اعلام کرد.

 

استیضاح وزیر راه و شهرسازی رای نیاورد؛

مجلس مجدداً به آخوندی اعتماد کرد

اکونیوز:نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 175 رای موافق با ادامه فعالیت وزیر راه و شهرسازی موافقت کردند.

 

وزیر امور خارجه ایران:

حساب توهین کنندگان با خداوند است

اکونیوز:وزیر امور خارجه ایران گفت: وظیفه وزیر امور خارجه، حضور در مشورت های بین المللی و بهترین فرصت برای کشور است که با استفاده از حضور سران و مقامات عالیرتبه کشورهای جهان در مجمع عمومی سازمان ملل، دیدگاه های خود را مطرح کند.

 

دستمزد واقعی چقدر باید باشد؟

روش های جدید تخلف در پرداخت دستمزد

اکونیوز:کارگران عنوان می کنند براساس آمارها و خط فقری که حالا بیش از ۲ میلیون تومان است، قبلا به دولت درباره افت شدید قدرت خرید خانوار، با وجود حداقل مزد ۷۱۲ هزار تومانی و فریض کردن حقوق ها هشدار داده بودیم.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

اقتصاد ایران با ۲ تکانه بزرگ روبروست

اکونیوز:وزیر اقتصاد گفت: اقتصاد ایران با ۲ تکانه شدید خارجی مواجه شد که با عبور از آنها اکنون در آستانه رونق قرار گرفته است.

 

روحانی در گفتگو با رادیو ملی آمریکا:

رونق تولید وکاهش بیکاری در اولویت است

اکونیوز:رئیس جمهور در گفتگو با رادیو ملی آمریکا با اشاره به اینکه در توافق هسته ای محدودیت نظامی را نپذیرفتیم، تاکید کرد: ما هرگز نمی پذیریم که هیچگونه محدودیتی در زمینه دفاع کشور بوجود بیاید.

 

اقتصاد مقاومتی به روایت جهانگیری

اکونیوز:دومین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی امروز دوشنبه به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

 

گزارش کمیسیون ویژه برجام جامع بود؛

واکنش به بیانیه 5عضو کمیسیون برجام

اکونیوز:عضو هیأت رئیسه مجلس، با جامع خواندن گزارش کمیسیون برجام، از بیانیه ۵ عضو این کمیسیون انتقاد کرد و گفت: این افراد کار اخلاقی انجام ندادند؛ وقتی در یک جمع حضور می یابند، باید به اراده جمع احترام گذاشت.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور؛

رویکرد دولت یکسان سازی نرخ ارز است

اکونیوز:رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تأکید کرد: رویکرد دولت یکسان سازی نرخ ارز است تا مانند همه کالاها یک قیمت داشته باشد اما باید شرایط آن هم فراهم شود.

 

رئیس قوه قضائیه:

پرونده متهم نفتی رابا جدیت پیگیری می کنیم

اکونیوز:رئیس قوه قضائیه گفت: حضور پر از عاطفه و احساسات مردم عزیز کشورمان در مراسم دیروز تشییع جانباختگان فاجعه منا نشان از احساسات عمیق انسانی و توام با رحمت مردم است.

 

رئیس جمهور درهمایش ملی روز روستا:

همه رهبران دنیا ازتوافق هسته ای دفاع کردند

اکونیوز:رییس جمهور با اشاره به اینکه بی تدبیری سعودی ها در واقعه منا کاملا مشهود است، بر ادامه پیگیری های ایران در قبال پرونده فاجعه منا تاکید کرد.

 

معاون ارزی بانک مرکزی خبر داد؛

یکسان سازی ارز چندماه پس از اجرای برجام

اکونیوز:معاون ارزی بانک مرکزی با اعلان اینکه سوئیفت در 12 بانک کشور فعال است گفت: مطمئن هستم پس از اجرایی شدن برجام چند ماه بیشتر برای یکسان سازی نرخ ارز زمان نیاز نخواهد بود.

 

سازمان بورس اعلام کرد

تاثیر نامه 4 وزیر به روحانی بربازار سرمایه

اکونیوز:سازمان بورس اعلام کرد، نامه 4 وزیر به روحانی که در آن از رییس جمهور درخواست شده برای نجات بازار سرمایه تصمیم ضرب الاجل اقتصادی اعلام کند، تاثیر مثبت بر شاخص بورس گذاشت.

 

معاون سیاسی وزیر کشور:

مردم باید توسعه و پیشرفت را لمس کنند

اکونیوز:معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه تورم ۴۳ درصدی به ۱۲ درصد رسیده است بیان کرد: تورم ۴۳ درصد غیر قابل دفاع بود و همه افرادی که در به وجود آوردن این شرایط نقش داشتند باید پاسخگو باشند.

وضعيت بازار سرمايه جهان

داوجونز
1,566,644
استاندارد اند پورز
186,761
نزدک
450,649