پاسخ رهبرانقلاب به 11پرسش هسته ای؛

چیز محرمانه ای درمذاکرات هسته ای نداریم

اکونیوز:دفتر حفظ نشر و آثار حضرت آیت الله خامنه ای، با بازخوانی بیانات رهبر انقلاب در مورد مذاکرات هسته ای، به ۱۱ یازده پرسش هسته ای با استفاده از بیانات رهبر انقلاب در چندماه اخیر پاسخ داده است.

 

رفتارشناسی قیمت نفت و درآمد ایران

اکونیوز:طی سال های گذشته قیمت جهانی نفت به علت بروز اختلافات بین المللی بین کشور های صادرکننده اصلی این محصول راهبردی و بروز جنگ های کوتاه و بلند مدت، دستخوش نوسانات بسیاری بوده است.

 

دکتر همتی خبرداد:

توافق بانک‎ها برای کاهش سود بانکی

اکونیوز:رئیس شورای هماهنگی بانک ها از توافق بانک های خصوصی و دولتی برای کاهش نرخ سود خبر داد.

 

فازجدیدساماندهی موسسات بدون مجوز؛

سرمنشاء اخلال درنظام بانکی کیست؟

اکونیوز:ساماندهی موسسات اعتباری بدون مجاز و بازار غیرمتشکل پولی وارد فاز جدیدی شد و این بار قرار است تدابیر و اقدامات بانک مرکزی به تصویب شورای عالی امنیت ملی برسد واین اقدام ظرف ۶ ماه آینده خواهد بود.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد:

مشکلات نرخ بالای سود برای بازارسرمایه

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به فاصله زیاد میان نرخ تورم و نرخ سود سپرده ها و تسهیلات بانکی گفت: ساماندهی نرخ سود بانک ها جدی است.

 

وزیر امور خارجه کشورمان:

تمامی تحریم ها یکجا برداشته می شود

اکونیوز:وزیر امورخارجه کشورمان در گفت وگو با شبکه خبری یورونیوز گفت: ما درباره حذف مرحله به مرحله تحریم ها صحبت نمی کنیم.

 

راهکاری برای حل گره کور اشتغال کشور

اکونیوز:در حالی که نرخ تورم در سال گذشته طبق آمار بانک مرکزی به ۱۵.۶ درصد کاهش یافته، لازم است نرخ سود بانکی هم به همین نسبت کاهش یافته تا منابع ارزان قیمت سرمایه در گردش در اختیار تولید قرار گیرد.

 

رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد:

طراحی سیاست جدید مقاوم سازی اقتصاد

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی با مثبت ارزیابی کردن برنامه تاسیس دو بانک جدید بین المللی گفت: باید سیاست هایی به منظور مقاوم سازی اقتصاد در برابر شوک های خارجی تدوین شود.

 

رییس جمهور:

ارتش،مظهر فراجناحی و فراحزبی است

اکونیوز:رییس جمهور با بیان اینکه ارتش تنها مظهر اقتدار ملی نیست، گفت: ارتش مظهر سلامت اداری و اقتصادی ، و مظهر فراجناحی بودن و فراحزبی بودن، است.

 

رییس جمهوری در جلسه سرمایه گذاران استان گیلان:

کار غرور آفرین دیپلماتها در شان ملت ایران است

اکونیوز:رییس جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه گذاران استان گیلان در رشت با تاکید بر اینکه اقتصاد کشور در سال ۹۳ از دوران رکود خارج شده و امسال ، سال رونق اقتصادی و سال پرخیر و برکتی برای مردم عزیز ایران خواهد بود، تصریح کرد: کارآفرینان بدانند که رشد اقتصادی در کشور با شتاب ادامه خواهد یافت.

 

دکترنهاوندیان:

سال ۹۴ باید سال شکوفایی امیدها باشد

اکونیوز: رییس دفتر رییس جمهور با تاکید بر این که «سال ۹۴ باید سال شکوفایی امیدها باشد»، گفت: بخش خصوصی باید برای حرکت شتابان اقتصاد کشور به سمت رشد و توسعه ، بیش از پیش وارد صحنه شود.

 

وزیر انرژی روسیه:

روسیه بدنبال تهاتر نفتی با ایران است

اکونیوز:الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه گفت برخی شرکت های روسی سرگرم مذاکره درباره یک قرارداد تهاتری با ایران هستند و هیچ برنامه ای برای تحویل نفت به روسیه وجود ندارد.

 

ناکامی غرب در کاهش تأثیرگذاری ایران درجهان

اکونیوز:رسانه خبری «نشنال اینترست»در گزارشی به بررسی ائتلاف گسترده کشورهای عربی برای مقابله با نفوذ و تأثیرگذاری ایران در تحولات منطقه و ناکارآمدی تلاش های آنها در این زمینه پرداخت.

 

گزارش

وضعیت نظام بانکی ایران در گذر از تونل تحریم !

اکونیوز: تحریم های اعمال شده بر کشور ما در سال های اخیر از موضوعات چالش برانگیز و مهم بین المللی بوده که اغلب رسانه ها از نگاه های مختلف به آن پرداخته اند.

 

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور:

ریزش دیوار بی اعتمادی در ارتباط با سرمایه گذاری

اکونیوز: دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور ریاست جمهوری گفت: هم اکنون فضای بی اعتمادی که پیش از این بر اثر تحریم های ظالمانه در ارتباط با سرمایه گذاری در ایران ایجاد شده بود، از بین رفته است.

 

با اشاره به اصول 77 و 125 قانون اساسی،

ظریف و روحانی چه چیزی را قبول دارند

اکونیوز: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تاکید قانون اساسی بر تصویب موافقت نامه ها و عهدنامه های بین المللی از سوی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بخصوص آقایان ظریف و روحانی قبول دارند که توافقنامه باید به تصویب برسد.

 

ترکیه شرط ایران را نپذیرفت !

اکونیوز:در حالی که پرونده مربوط به شکایت ترکیه از ایران به دلیل بالا بودن قیمت گاز ایران بیش از یک سال است که در دیوان بین المللی داوری در دست بررسی قرار دارد، رئیس جمهور ترکیه در دیدار هفته گذشته خود با رئیس جمهور کشورمان، بار دیگر کاهش قیمت گاز ایران را خواستار شد.

 

واکنش معاون وزیر جهاد به رانت 2میلیاردی

اکونیوز:معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که اعداد و ارقام مطرح شده در مورد رانت دو میلیارد دلاری صحیح نیست گفت: سهم دو شرکت نهاده های دامی جاهد و تحقیقات انرژی کمتر از ۱۴۰ میلیون دلار بوده است.

 

نوبخت اعلام کرد:

برنامه دولت مقابله با سقوط قیمت نفت

اکونیوز:رئیس سازمان مدیریت نسخه و برنامه کاربردی دولت در صورت سقوط آزاد قیمت نفت در سال ۹۴ را تشریح کرد و گفت: دو بودجه سایه برای دو شرایط متفاوت اقتصادی برای سال جاری نوشته شده است.

 

"فکت شیت" ایرانی مجلس منتشر شد

اکونیوز:رئیس کمیته هسته ای مجلس «گزاره برگ» -فکت شیت- اصلاحی بر بیانیه لوزان را منتشر کرد.

وضعیت بورسهای بین المللی

بورس آسیا
794,913
بورس اروپا
571,969
بورس آمریکا
549,015