shopify site analytics
خبرگزاری اقتصادایران
 

بیست و پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی؛

شروط بازپس گیری یک فقره چک میلیاردی!

اکونیوز:در بیست و پنجمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی دفاع آخر از متهم ردیف اول پرونده و وکیل او و همچنین وکلای شکات اخذ شد.

 

نرخ ارز را فوراً تک نرخی کنید؛

پیشنهادات بودجه ای بخش خصوصی به دولت

اکونیوز:فعالان اقتصادی با ارائه پیشنهادات ۱۱ گانه به دولت درباره بودجه سال ۹۵، مطرح کردند: با توجه به ملاحظات حفظ قدرت رقابت پذیری اقتصادداخلی، دولت در سریع ترین زمان ممکن نرخ ارز را تک نرخی کند.

 

اختصاصی اکونیوز/

نگرانی از وقوع بحران جدید در اقتصاد جهان

گروه بین الملل - با گذشت هفت سال از بحران جهانی اقتصاد، اقتصاد جهانی مجددا دچار لغزش هایی شده است که نگرانی هایی را از وقوع مجدد این بحران در سطح بین المللی ایجاد کرده است.

 

رئیس سازمان بورس اعلام کرد:

برنامه بازار سرمایه برای تحریک بخش مسکن

اکونیوز:رئیس سازمان بورس از برنامه بازار سرمایه برای تحریک بخش مسکن خبر دادواعلام کرد: وزیر راه و شهرسازی نامه ای برای عرضه ۱۰هزارمیلیاردتومان اوراق جدید رهنی به معاون اول رئیس جمهور ارسال کرده است.

 

اختصاصی اکونیوز/

آغوش باز صنعت هوایی ایران به روی ایتالیا

اکونیوز: وزیر زیرساخت ها و حمل و نقل کشور ایتالیا در راس هیاتی عالی رتبه به کشورمان سفر کرده است. این گروه ایتالیایی در سفر دو روزه به تهران درباره سرمایه گذاری و همچنین انتقال دانش به صنعت هوانوردی ایران مذاکراتی را انجام خواهند داد.

 

رئیس جمهور:

مجلس برای تصویب لایحه بودجه، زمان کافی داشت

اکونیوز:رییس جمهوری گفت: شبی که برجام اجرایی شد، فردای آن روز لوایح برنامه ششم و بودجه سال 95 را تقدیم مجلس کردیم و امسال هم می توانیم با صدای بلند بگوییم حتی یک روز در ارایه لایحه بودجه تاخیر نداشتیم.

 

وزیر نفت:

کارت سوخت برای بنزین توجیه ندارد

اکونیوز:وزیر نفت با اشاره به اینکه دولت در مورد قیمت بنزین تصمیم نگرفته است گفت:موافق کارت سوخت نیستم و این کارت برای بنزین توجیه ندارد.

 

در سال آینده ؛

فرآورده های نفتی ۵ درصد گران می شود

اکونیوز:مشاور اتاق تهران گفت: براساس بودجه سال آینده، قیمت فرآورده های نفتی ۵ درصد افزایش می یابد.

 

حدادعادل در دانشگاه خواجه نصیر طوسی:

هنوز اقدام عملی مثبت درپسابرجام ندیده ایم

اکونیوز:سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: حرف ما به دولت این است که پسابرجام را مدیریت کنید تا وابستگی کشور به بیگانه بیشتر نشود. نگران رکود و بیکاری هستیم و سؤال ما این است که آیا دولت نمی توانست در قضیه بسته خروج از رکود جز کمک به صنایع خودروسازی کار دیگری کند.

 

باید فکری به حال تحریک تقاضا در بازارهای خارجی کرد؛

رشد منفی بخش صنعت دریک سال گذشته

اکونیوز:رئیس اتاق تهران نسبت به رشد منفی بخش صنعت در یک سال گذشته خبر داد و گفت: رشد بخش صنعت به جز صنایع غذایی و دارویی در بخش فروش و تولید، رشد منفی 19 تا منفی 25 درصد داشته اند که باید فکری به حال تحریک تقاضا در بازارهای خارجی کرد.

 

بابک زنجانی پولی به بانک مرکزی داد؟

اکونیوز:هنوز هیچ پولی از طرف متهم نفتی به حساب بانک مرکزی واریز نشده است.

 

بذرپاش مطرح کرد:

قدرت و هنر دلبری زنگنه در مجلس

اکونیوز:عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: آقای زنگنه آنقدر قدرت و هنر دلبری از نمایندگان دارد که توانست رای اعتماد گرفته و اجازه استیضاح ندهد.

 

واکنش نوبخت به توقف برنامه ششم

اکونیوز:رئیس سازمان مدیریت گفت: فرصتی استثنایی برای مجلس فراهم است که با بررسی و تصویب برنامه ششم در توسعه و آبادانی کشور شراکت کند.

 

خوزستان رتبه سوم سرمایه گذاری در زمینه فن آوری اطلاعات

اکونیوز: وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات تاکید کرد: استان خوزستان در سال 94 از نظر سرمایه گذاری و توسعه فن آوری اطلاعات در کشور رتبه سوم را دارا می باشد.

 

رهبرمعظم انقلاب اسلامی:

منابع را به سمت تولیدهدایت کنید نه واردات!

اکونیوز:رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: اگر اقتصاد کشور را از درون مقاوم کنیم، عمده مشکلات مانند بیکاری، رکود و تورم ازبین می رود، کشور با این عظمت، انسان خجالت می کشد که میوه خارجی وارد می شود، منابع را به سمت تولید هدایت کنید نه واردات.

 

رئیس جمهوردرمراسم تجلیل از افتخار آفرینان برجام:

مقاومت جواب داد دنیا تکریم ملت ایران را برگزید

اکونیوز:نتیجه اصلی برجام این است که دنیا تحقیر و تحریم ایرانیان را کنار گذاشت و راه تکریم ملت بزرگ ایران را بر اثر مقاومت شان، انتخاب کرد.

 

پساتحریم، فرصتی برای شرکت های دانش‎بنیان

اکونیوز:شرکت های دانش بنیان کشور در پساتحریم و با به ثمر رسیدن مذاکرات هسته ای می توانند با عرضه ابداعات و تولیدات خود از فضای بازشده بازارهای بین المللی بیشترین سود ببرند .

 

مدیرعامل بانک توسعه صادرات در گفتگو با اکونیوز:

برخورد عجولانه با غیرمجازها تبعات نامطلوبی دارد

اکونیوز:مدیرعامل بانک توسعه صادرات در خصوص شیوه فعلی برخورد با موسسات غیر مجاز گفت:هرگونه برخورد نامناسب و عجولانه با این مؤسسات می تواند تبعات اقتصادی و اجتماعی نامطلوبی برای کشور به همراه داشته باشد.

 

گلوبال ریسرچ گزارش داد؛

آشفتگی آمریکایی ها از تصمیم اخیر ایران

اکونیوز:تارنمای گلوبال ریسرچ با اشاره به گزارش یک خبرگزاری آمریکایی درباره تصمیم ایران برای استفاده از یورو به جای دلار در معاملات نفتی، نوشت: تصمیم تغییر ارز نفتی ایران به دلیل این که به تدریج قدرت دلار را تضعیف می کند، نگرانی هایی را در آمریکا برانگیخته است.

 

از سوی رییس جمهور انجام شد؛

اعطای نشان لیاقت و مدیریت به ظریف

اکونیوز:رییس جمهور کشورمان به پاس قدردانی از زحمات وزیر خارجه در جریان تصویب برجام به ظریف نشان لیاقت و مدیریت اعطا کرد.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
63,465
فرابورس
72,839
بورس کالا
713,510