معاون وزیر امور خارجه:

هیچ عقب گردی درکار نخواهد بود

اکونیوز : معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت: مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵ در مسیر سخت و پرفراز و نشیبی پیش می رود و اتمام آن در مهلت مقرر از چشم انداز روشنی برخوردار نیست.

 

عضو ناظر شورای پول و اعتبار خبرداد:

کاهش نرخ سپرده قانونی بانک ها

اکونیوز: عضو ناظر شورای پول و اعتبار از پیشنهاد کمیسیون ویژه اقتصادی مجلس برای کاهش نرخ سپرده قانونی بانک ها خبر داد و گفت: افزایش وام مسکن بدون مصوبه شورای پول و اعتبار ممکن نیست و هیات وزیران نمی تواند رأساً در اینباره تصمیم گیری کند.

 

معاون اول رئیس جمهور:

برق ارزان مانع صادرات گاز است

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور با اشاره به این که هنوز توافق ایران و ۱+۵ نهایی نشده است، گفت : اما دنیا فهمیده است ایران مزیت ها و زمینه خوبی برای سرمایه گذاری خارجی دارد.

 

چرا وزارت کار از انتشار آمار شغل طفره می رود؟

اکونیوز:پس از انتقاد کارشناسان به آمار اشتغالزایی دولت و تک رقمی شدن نرخ بیکاری، انتظار می رفت وزارت کار مستندات ایجاد ۴۰۰ هزار شغل را منتشر کند، ولی این وزارتخانه به عنوان متولی و سیاست گذار در امر اشتغال تاکنون سکوت کرده است.

 

جهان درآستانه جنگ ارزی دوم !

اکونیوز:هدف جنگ ارزی کنونی «ایجاد تورم» است، نه «رشد اقتصادی» !

 

معاون نعمت زاده:

لیست صنایع نیامند تسهیلات به بانک ها رفت

اکونیوز:معاون وزیر صنعت از تصویب طرح پرداخت تسهیلات بانکی به صنایع کوچک کشور خبر داد و اعلام کرد: وزارت صنعت برای دریافت این تسهیلات فهرستی از مشخصات بانکی و میزان بدهی واحدهای نیازمند تسهیلات آماده کرده است.

 

تبریک روحانی به قهرمانان رقابت های پاراآسیایی

اکونیوز: رییس جمهوری در پیامی افتخار آفرینی کاروان ورزشی جانبازان و معلولان سرافراز کشورمان در رقابت های پارا آسیایی اینچئون را تبریک گفت

 

بدهکاری ۶ هزار میلیاردی ۵۴ نفر به بانک ملی

اکونیوز:مدیرعامل بانک ملی ایران گفت: بخش خصوصی 130 هزار میلیارد ریال معوقه به این بانک دارد که نیمی از آن مربوط به 54 نفر است.

 

صالح آبادی اعلام کرد:

جزئیات جلسه مشترک بورسی ها با بانک ها

اکونیوز:رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام جزئیات جلسه بورسی ها با بانک ها برای اصلاح اساسنامه نمونه بانکها گفت: قرار است اساسنامه پس از اصلاحات به شورای پول و اعتبار برود.

 

دلایل افزایش پرواز های خارجی از آسمان ایران!

اکونیوز:امنیت پایدار فضای ایران، کوتاه شدن مسیر و زمان و کاهش مصرف سوخت از جمله دلایل افزایش تمایل شرکت های غربی و آسیایی برای تردد هواپیماهایشان در مسیر اروپا - آسیا و بالعکس از آسمان کشورمان است.

 

سرایت ابولا به آمریکا قیمت نفت را کاهش داد

اکونیوز : تحلیلگر بازار موسسه آپشن اکسپرس گفت: تایید ابتلای یک فرد به ویروس ابولا در نیویورک، قیمت نفت خام برنت را به ٨٦ دلار در هربشکه کاهش داد.

 

خطیب نماز جمعه تهران:

عمل قبیح اسیدپاشی رامحکوم می کنیم

اکونیوز:خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به عمل قبیح اسید پاشی گفت: ما این عمل قبیح را محکوم می کنیم و از کسانی که مسئولیتی در این زمینه دارند می خواهیم تا عوامل این اتفاق را شناسایی و به اشد مجازات محکوم کنند.

 

طراحی فرایند کار از خانه تا کارخانه

اکونیوز:معاون وزیر کار با بیان اینکه طراحی مشاغل خانگی فرایند کار از خانه تا کارخانه را دنبال می کند گفت: سامانه کاریابی در چارچوب فرصت های شغلی موجود تهیه و اطلاع رسانی می شود.

 

واکنش وزیرنیرو به کاهش قیمت نفت

اکونیوز:وزیر نیرو با اشاره به تلاش برخی از زورگویان برای پائین نگاه داشتن قیمت نفت جزئیات ساخت نیروگاه های برق به ویژه در استان زنجان را تشریح کرد و گفت: زنجان ستون فقرات صنعت برق کشور شده است.

 

کاهش قابل توجه زیان سهامداران بورس

اکونیوز:بورس اوراق بهادار تهران پس از 9 ماه ریزش سنگین، در هفته گذشته چهره دیگری ار خود نشان داد و به روزهای اوج خود بازگشت.

 

دستور رئیس جمهور درباره اسیدپاشی

اکونیوز:رئیس جمهور پس از استماع گزارش دستگاه های مسوول درباره موضوع اسیدپاشی در اصفهان، با ابراز تاسف شدید از وقوع این اعمال غیرانسانی و ابراز همدردی با مصدومان و مردم اصفهان، خواهان تسریع در پیگیری ماموریت محوله به 3وزارتخانه کشور، اطلاعات و دادگستری در این زمینه شد.

 

معاون وزیر خارجه آمریکا:

مذاکرات کنونی بهترین فرصت توافق است

اکونیوز:معاون وزیر خارجه آمریکا با اشاره به این که زمانی که ما به توافق جامع برسیم، تحریم های بیشتری برچیده خواهد شد، گفت: فرصتی بهتر از الان برای برای حل اختلافات دو طرف نیست.

 

جهانگیری در دیدار وزیر اقتصاد قطر:

بانک های خصوصی ما تحریم نیستند

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور با تاکید برمنافع مشترک ایران و قطر در منطقه گفت: همکاری ملت های مسلمان ایران و قطر می تواند به نفع صلح و ثبات منطقه و ارتقای جایگاه اسلام در دنیا باشد.

 

سخنگوی دولت:

دولت توانست قیمت ها را مهار کند

اکونیوز:سخنگوی دولت با اشاره به اینکه هنوز دو میلیون بیکار درکشور داریم گفت:دولت با اقداماتی که انجام داده توانسته قیمت ها را مهار و کنترل کند.

 

روحانی در جلسه شورای اداری استان زنجان:

امنیت لازمه ایجاداشتغال پایدار است

اکونیوز: رئیس جمهور با اشاره به اینکه اشتغال مسئله مهم و دغدغه جدی برای همه کشور است گفت: مهم این است که اشتغال پایدار ایجاد کنیم وگرنه صرف دادن پول به مردم فقط بیکاران را به بیکاران بدهکار تبدیل می کند و اشتغال پایدار نیز تنها از طریق رونق تولید رقابتی مقدور می شود.

وضعیت بورسهای بین المللی

بورس آسیا
794,913
بورس اروپا
571,969
بورس آمریکا
549,015