واکنش به طرح ۱۵درصدی کارفرمایان؛

اختلاف نظر شدید در افزایش مزد۹۴

اکونیوز:کارفرمایان حاضر نیستند بیشتر از ۱۵درصد حداقل مزد سال آینده را افزایش دهند، اما کارگران معتقدند تنها نرخ تورم ملاک تعیین دستمزد نیست و اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، مصوبه ای را امضا نخواهند کرد.

 

جعفرزاده ایمن آبادی خبرداد:

اجرای قانون هدفمندی غلط بوده است

اکونیوز:عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 94 درباره ی نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از ابتدا تاکنون گفت که شرایط بی ثبات اقتصادی کشور موجب شد این قانون به شکل کامل اجرا نشود و در واقع ما معتقدیم که تصویب این قانون کار درستی بوده اما اجرای آن غلط بوده است.

 

خطیب نماز جمعه تهران:

اقتصادمقاومتی با شعار محقق نمی شود

اکونیوز:آیت الله صدیقی با تاکید بر اینکه اقتصاد متکی به نفت در اختیار ما نخواهد بود و با استقلال ما سازش ندارد گفت: دشمنان هر روز می توانند قیمت نفت را بالا و پایین کنند که به حساب خود ما را به زانو درآورند.

 

گزارش جدیدربیعی از بازارکار؛

احتمال بازگشت جنجالی ترین طرح اشتغال

اکونیوز:وزیر کار می گوید طرح زودبازده های دولت نهم غلط نبوده بلکه اجرای آن نادرست بود. در۲سال اخیر در واحدهای خُرد۲۰۰هزار شغل ایجاد شد. کفش، پوشاک و چرم صنایعی است که ربیعی معتقد است ظرفیت۵۰۰هزار شغل را دارد.

 

رئیس دفتر رئیس جمهور:

تورم صفر درصدی یعنی تحریم ها اثر ندارد

اکونیوز:رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: مسئله ریزگردها مسئله ای نیست که یک یا دو شب پدید آمده باشد؛ به چهل سال مربوط است. ترکیه با تغییر کاربری در آب های دجله و فرات و ایجاد مشکل در عراق، باعث بروز پدیده ریزگردها شده است.

 

جهش 90هزار میلیاردی نقدینگی در10ماه

اکونیوز:با افزایش حجم نقدینگی کشور به بالغ بر 687 هزار میلیارد تومان، این متغیر کلان پولی افزایش 90 هزار میلیارد تومانی را از ابتدای سال جاری پشت سر گذاشت.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی:

شعار پول نفت سر سفره ها اشتباه بود

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شعار پول نفت سر سفره های مردم اشتباه بود چرا که درآمدهای نفتی باید صرف حمایت از تولید شود.

 

حضرت آیت الله خامنه ای:

جامعه ی مأنوس با فرهنگ ایثار توقف نخواهد داشت

اکونیوز:رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه جامعه مأنوس با فرهنگ ایثار و شهادت توقف و عقبگرد نخواهد داشت، خاطرنشان کردند: پیشرفت های افتخارآمیز علمی کشور از برکات جهاد و شهادت در راه خداست.

 

اقدامات بانک مرکزی در راستای اقتصاد مقاومتی؛

دستاوردهایی که نصیب اقتصاد ایران شد

اکونیوز:بانک مرکزی در سالگرد ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، سیاست هایی که در کمیته مربوطه در این بانک تدوین و اجرایی شده است را ارائه کرد.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد:

6 هزارمیلیارد تومان برای رونق تولید و اشتغال

اکونیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر استفاده بیشتر از استعدادهای اشتغال زایی در مناطق کشور گفت: مشاغل خانگی خرد در کشور رونق می گیرد.

 

ویژگی های اقتصادمقاومتی از نگاه نادران

اکونیوز:عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت یازدهم در کنترل قیمتها موفق اما در کاهش رکود ناموفق بوده است.

 

رئیس جمهور در دیدار طلاب و فضلای حوزه علمیه قم:

جوانان غربی از نامه رهبری تاثیر گرفتند

اکونیوز:رئیس جمهور با اشاره به اینکه اصلا نمی خواهیم حوزه های علمیه دولتی شوند، گفت: همان گونه که حمایت حوزه برای ما ارزشمند است ولی نقد و تذکر آنها نیز برای ما مهم است.

 

هشدارکری به منتقدان توافق هسته ای

اکونیوز:وزیر امور خارجه امریکا گفت: من به دیگران درباره مشارکت در مبارزه علیه توافقی که هنوز حاصل نشده است هشدار می دهم.

 

واکنش وزیر اقتصاد به تورم صفر درصدی

اکونیوز:وزیر اقتصاد در واکنش به اظهارنظر رئیس جمهور مبنی بر اینکه تورم به صفر رسیده است، گفت: مگر آمار هم نظری است؟

 

رئیس مجلس شورای اسلامی:

بخش خصوصی باید اقتصاد را به دست گیرد

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آن قدر پروژه در کشور کلنگ زده شده و هم اکنون نیمه تمام است که تکمیل همه آنها عمر نوح می خواهد و مجلس تلاش می کند که پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی واگذار شود.

 

انتقاد رئیس جمهور از بانک های کشور

اکونیوز:رئیس جمهور با بیان اینکه بروکراسی دولتی مشکلات زیادی ایجاد می کند تاکید کرد: کارها باید به مردم سپرده شود.

 

از سوی قائم مقام بانک مرکزی اعلام کرد:

شرایط جدید بخشودگی بدهکاران ارزی

اکونیوز:قائم مقام بانک مرکزی با اعلام خبر اجرایی شدن بخشودگی بدهکاران ارزی گفت: این بخشنامه به اطلاع بانک ها رسیده و در حال اجرای آن هستند؛ فقط بانک ملی در این زمینه سوال هایی داشت.

 

جزئیات دخل و خرج ۱۰ ماهه دولت؛

۸۱.۷ درصد از درآمدهای نفت محقق شد

اکونیوز:خزانه دار کل کشور جزئیات گزارش منابع و مصارف بودجه عمومی کشور طی ۱۰ ماهه ابتدای امسال را اعلام کرد و گفت: منابع عمومی دولت در این مدت نسبت به مصوب ۱۰ ماهه معادل ۷۷.۴ درصد تحقق یافته است.

 

رئیس قوه قضائیه هشدار داد:

برخورد جدی با فراریان از پرداخت مالیات

اکونیوز:رئیس قوه قضائیه با تاکید بر حمایت دستگاه قضایی از سرمایه گذاری سالم و مولد از عزم قوه قضائیه در برخورد جدی با فراریان از پرداخت مالیات خبر داد.

 

شرط نوبخت برای تک نرخی شدن ارز

اکونیوز:سخنگوی دولت در رابطه با احتمال تک نرخی شدن ارز در سال 94، گفت: تک نرخی شدن نیازمند شرایط بهتری است که اگر به نحو مطلوب شرایط پیش رود ارز نیز تک نرخی خواهد شد.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
7,741,860
فرابورس
725.83
بورس کالا
115,662
عناوین خبری

اجرای قانون هدفمندی غلط بوده است

اکونیوز:عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 94 درباره ی نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها از ابتدا تاکنون گفت که شرایط بی ثبات اقتصادی کشور موجب شد این قانون به شکل کامل اجرا نشود و در واقع ما معتقدیم که تصویب این قانون کار درستی بوده اما اجرای آن غلط بوده است.

لغو برخی تحریم ها فقط در کاغذ بود

شاخص کل بورس افت کرد

مسئله ریزگردها ۴۰ ساله است

شعار پول نفت سر سفره ها اشتباه بود

۳۶۰ پرونده مالیاتی درکشور وجود دارد

اختصاصی

اجرای قانون هدفمندی غلط بوده است

لغو برخی تحریم ها فقط در کاغذ بود

زیر شاخه ها

بورس و بازار سرمایه

طرحها، لوایح و بودجه

خصوصی سازی

امور مالیاتی

امور گمرگی

فرصت های سرمایه گذاری