رفع تحریم ها جزو موضوعات مذاکره است؛

چهار تذکر رهبر انقلاب درباره مذاکرات

اکونیوز:رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی خود در ابتدای فروردین ماه امسال، چهار نکته کلیدی را در ارتباط با مذاکرات هسته ای مطرح کردند.

 

معاون اول رئیس جمهور:

سال ۹۴ سال رونق دراقتصاد خواهد بود

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور سال ۹۴ را سال رونق اقتصاد در کشور توصیف کرد.

 

رئیس شورای پول و اعتبار خبر داد:

جزئیات بسته پیشنهادی سود تسهیلات

اکونیوز:رییس کل بانک مرکزی از ارائه پیشنهاد تعیین سقف سود تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: این پیشنهاد در نخستین جلسه شورای پول و اعتبار در سال ۹۴ مطرح می شود تا سقف سود تسهیلات بانکی با حفظ ویژگی های عقود اسلامی تعیین شود .

 

معاون وزیر امور خارجه کشورمان:

هنوز هیچ توافقی حاصل نشده است

اکونیوز:معاون وزیرامور خارجه کشورمان در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما به تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته ای ایران پرداخت.

 

تصویب ضوابط اجرایی بودجه سال۹۴

اکونیوز:هیات دولت پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور را در خصوص "ضوابط اجرایی بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور " بررسی و تصویب کرد.

 

وزیر تعاون و کار خبر داد:

راه اندازی اولین سامانه ملی مشاغل ایران

اکونیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی اولین «سامانه ملی مشاغل ایران» در سال 94 با هدف معرفی مشاغل، مشاوره های شغلی و حرفه ای و تدوین فرهنگ ملی مشاغل کشور و در جهت کمک به کارجویان، کارفرمایان، کارآفرینان و برنامه ریزان نظام اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خبر داد.

 

رئیس جمهور:

سیستم مالی و بانکی باید اصلاح شود

اکونیوز:رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد کشور به سمت رونق پیش خواهد رفت گفت: مناطق آزاد باید به مراکز جذب سرمایه و توسعه صادرات تبدیل شوند.

 

وزیر امور اقتصاد و دارایی:

راهبرداصلی مابهبود محیط کسب وکار است

اکونیوز:وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: یکی از راهبردهای اصلی ما بهبود محیط کسب و کار است.

 

93،پرابهام ترین و متفاوت ترین سال بورس

اکونیوز:بورس تهران در سال 1393 یکی از پر ابهام ترین و متفاوت ترین سال های خود را سپری کرد؛ در این سال به دلیل ابهامات سیاسی و اقتصادی و برخی تصمیات دولت رکود عمیقی در بورس حاکم شد و سهامداران زیادی را متضرر و بی اعتماد کرد.

 

سیف خبرداد:

تحرک دربازارمسکن از اهداف بانک مرکزی

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی تحرک در بازار مسکن را از اهداف جدی این بانک دانست و گفت: نظر اعضای شورای پول و اعتبار هم در این زمینه مثبت است.

 

وزیر امور خارجه کشورمان:

اکنون فهم بهتری ازموضوعات وجود دارد

اکونیوز:وزیر امور خارجه کشورمان پس از دیدار با وزرای خارجه آلمان و فرانسه با اشاره به اینکه حتما فهم بهتری از موضوعات ما الان داریم، گفت: فکر می کنم که با یک تفاهم مشترک بتوانیم به سمت راه حل برویم.

 

نعمت زاده عنوان کرد:

دولت با بدهکاران بانکی مدارا کند

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دولت با بدهکاران بانکی مدارا کند، گفت: برخی واحدهای تولیدی با مشکل معوقات بانکی مواجهند که به علت شرایط چند ساله گذشته ایجاد شده است.

 

وزیر نفت عنوان کرد:

برنامه نفتی ایران پس از لغو تحریم ها

اکونیوز:وزیر نفت با بیان اینکه در صورت لغو تحریم ها صادرات نفت ایران در مدت زمان کوتاهی روزانه یک میلیون بشکه افزایش می یابد از طرح توسعه فاز ۱۹، ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی به عنوان اولویت های جدید صنعت نفت نام برد.

 

تا پنجم فروردین ماه 94؛

بیش از 27 میلیون نفر به سفر رفتند

اکونیوز:معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: از 28 اسفندماه سال گذشته تا 5 فروردین ماه امسال بیش از 27 میلیون نفر شب در سطح کشور به سفر رفتند.

 

عراقچی خبرداد:

نشست وزرای ایران و 1+5 احتمالاً یکشنبه

اکونیوز:عراقچی گفت: احتمالا روز یکشنبه یک نشست وزرا خواهیم داشت و اگر نشست جمع بندی در کار باشد به مقر سازمان ملل در ژنو خواهیم رفت

 

قفل حذف یارانه پردرآمدها باز می شود؟

اکونیوز:باوجود اینکه طبق اعلام دولتی ها حذف یارانه پردرآمدها از سال قبل بصورت چراغ خاموش آغاز شده اما بازهم مجلسی ها این مهم را در بودجه برای دولت تکلیف کردند؛ برهمین اساس باید منتظر عملکرد دولت ماند.

 

بازتاب نامه روحانی به روسای گروه 1+5

اکونیوز:رسانه های غربی نامه اخیر حسن روحانی، رییس جمهوری ایران به روسای کشورهای گروه ۱+۵ را «دیپلماسی دیجیتال نامتعارف » توصیف کردند که با هدف شکستن بن بست گفت و گوها انجام شده است.

 

قیمت نفت کاهش یافت؛

بازار نفت در انتظار توافق هسته ای ایران

اکونیوز:در حالی روز گذشته قیمت جهانی نفت با حمله عربستان و هم پیمانانش به یمن بالا رفت که امروز با این تحلیل که تنگه باب المندب بسته نمی شود و یمن سهم اندکی در صادرات نفت دارد، دوباره کاهش یافت.

 

ظریف به اتهامات اردوغان پاسخ داد

اکونیوز:وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات اردوغان گفت: کسانی که با سیاست های بلندپروازانه خسارت جبران ناپذیری به بار آورده اند، از ظرفیت های موجود برای هم گرایی در منطقه استفاده کنند.

 

خطیب نماز جمعه تهران:

باید همه تحریم ها یکجا لغو شود

اکونیوز:خطیب نماز جمعه تهران گفت: در حین مذاکره به محض اینکه به توافق رسیدیم، طرف مقابل باید همه تحریم ها را لغو کند و بدون لغو تحریم ها ملت زیربار مذاکره نخواهد رفت.

بورس

شاخص کل
10,876.6
شاخص بازاراول
52,586.4
شاخص بازار دوم
137,174.5