توصیه موحدی کرمانی به مذاکره کنندگان:

مراقب باشند عزت ایران آسیب نبیند

اکونیوز:خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه سران داخلی فتنه به مردم، کشور و رهبری ظلم کردند، خطاب به آنها گفت: اگر به ظلم خود اعتراف کنید مردم نجیب هستند و رهبر انقلاب هم آقاست و عذر شما را می پذیرند.

 

پرونده واگذاری ها 11 ساله شد؛

تصمیم جدیددولت برای خصوصی سازی

اکونیوز:با درخواست جدید دولت در لایحه بودجه سال 94 برای تمدید مهلت واگذاری ها به مدت یکسال دیگر، پرونده خصوصی سازی 11 ساله می شود.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

نرخ 2850 تومانی دلار مناسب است

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی از آغاز بحث های کاهش نرخ سود بانکی در دولت خبر داد و گفت: تغییر نرخ سود بانکی هم اکنون در حال بحث و گفت و گو است و امیدواریم هرچه زودتر تصمیم گیری در خصوص آن انجام شود .

 

در اطلاعیه ای ارائه شد؛

بانک مرکزی "بازی با ارز" را تکذیب کرد

اکونیوز:بانک مرکزی اعلام کرد: ارزیابی های میدانی نشان داد تعدادی از سفته بازان با سوء استفاده ازتحولات ارزی، درصدد بهره برداری از فرصت پیش آمده برای کسب انتفاع شخصی از محل ایجاد تلاطم هستند.

 

دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

مطالبات معوق بانک ها را ورشکسته کرد

اکونیوز:دبیر دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر بخواهیم طبق قانون تجارت و قوانین مرتبط بررسی کنیم، برخی از بانک ها ورشکسته هستند که دلیل آن هم فقط تسهیلات پرداختی به مردم است که بازپرداخت نشده است.

 

معاون رئیس جمهور:

نرخ برابری ریال و دلار قابل تحمل نیست

اکونیوز:معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهورگفت : قدرت ریال با مدیریت ارز شناور در برابرسایر ارزها باید افزایش یابد.

 

گزارش بانک مرکزی از گرانی و ارزانی

اکونیوز:بانک مرکزی با اعلام قیمت مواد غذایی در هفته منتهی به 93.09.21، از افزایش 46.2 درصدی قیمت میوه و کاهش 10.8 درصدی قیمت مرغ نسبت به هفته مشابه سال قبل خبر داد.

 

رئیس هیات مذاکره کننده هسته ای:

فضای خوبی بر مذاکرات حاکم است

اکونیوز:رئیس هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان در تشریح مذاکرات اخیر ایران و ۵+۱ گفت: در نشست عصر چهارشنبه دور جدیدی از مذاکرات با ۵+۱ برگزار شد که در کنار آن طبق معمول گذشته دیدارهای دوجانبه ای با اعضای گروه صورت گرفت.

 

روایت زنگنه از پشت پرده قیمت نفت

اکونیوز:وزیر نفت با بیان اینکه موفقیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) موفقیت وزارت نفت است، گفت: همان تفکری که پشت سرداعش بوده امروز کاهش قیمت نفت را دنبال می کند اما ما از مواضع خود کوتاه نمی آییم.

 

وزیر امور خارجه کشورمان:

قدم های خوب برای تفاهم برداشته شد

اکونیوز:وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مذاکرات در فضای مناسبی دنبال شده و قدم های خوبی در رسیدن به تفاهم برداشته شده است.

 

انتقاد طیب نیا از معافیت های مالیاتی

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی با انتقاد از معافیت مالیاتی بخش قابل توجهی از اقتصاد که براساس برآوردها 43 درصد کل تولید ناخالص داخلی است، از برنامه جدی دولت برای تغییرات اساسی در این حوزه خبرداد.

 

معاون رئیس جمهور:

یارانه ایرانیان خارج از کشور قطع شد

اکونیوز: سخنگوی دولت در نشست خبری ضمن تکذیب مجدد برداشت دولت از صندوق توسعه ملی اظهار کرد: این مبلغ مربوط به فروش فرآورده های نفتی و میعانات گازی بوده و بانک مرکزی مجوز قانونی برای تبدیل این مبلغ به ریال داشته است.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی:

رونق تولید درگرو مردمی کردن اقتصاد است

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مهم ترین مسئله ای که دشمن دنبال می کند در حوزه اقتصادی کشور است، گفت : از اقتصاد دولتی ضرر کرده ایم و اکنون باید با سپردن کارها به مردم، بهره وری بالا برود.

 

بانک ها به بانک مرکزی نامه نوشتند؛

گلایه از آشفتگی نرخ سودهای بانکی

اکونیوز:مدیر عامل بانک ملی با ارسال نامه ای به رئیس کل بانک مرکزی به نمایندگی از بانک ها از آشفتگی اجرای نرخ سود بانکی از ۲۲ تا ۳۰ درصد خبر داد و گفت: درخواست کردیم بانک مرکزی دخالت کند تا نرخ های سود مصوب سپرده و تسهیلات رعایت شود.

 

رییس هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان:

مذاکرات مفصلی با آمریکایی ها داشتیم

اکونیوز : معاون وزیر امورخارجه و رییس هیات مذاکره کننده هسته ای کشورمان پس از پایان سومین دور از مذاکرات دو جانبه ایران با هیات امریکایی گفت: ما مذاکرات بسیار مفصلی با هیات آمریکایی داشتیم.

 

وزیر صنعت،معدن و تجارت خواستار شد:

تعیین تکلیف13میلیارد دلار ازمنابع ارزی

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر خواسته های بخش صنعت از سیستم بانکی گفت: ۱۳ میلیارد دلار منابع حساب ذخیره ارزی هم اکنون بلاتکلیف است.

 

وزیر اقتصاد اعلام کرد:

انتقاد از رقابت ناسالم سود بین بانک ها

اکونیوز:وزیر اقتصاد با انتقاد از تمایل برخی از بانک ها به بنگاهداری گفت: کاملا به دلایل بنگاهدارشدن بانک ها آشناییم، اما می دانیم که برخی تمایل دارند منابع خود را به سمت بنگاه ها و منافع خود ببرند.

 

هشدار ارزی 3 نماینده به رئیس جمهور

اکونیوز:احمد توکلی،الیاس نادران و غلامرضا مصباحی مقدم در نامه ای به رئیس جمهور نسبت به نوسانات اخیر ارزی وخطر عدم مدیریت بازار ارز برای اقدامات ضدرکود تورمی دولت هشدار دادند.

 

خط و نشان سیف برای بانک های متخلف

اکونیوز:رئیس کل بانک مرکزی گفت:در هفته های اخیر دوباره از بانکها خواسته ایم برای تعیین نرخ سود تسهیلات و برقراری توافق بیایند، بعد از حصول این توافق ، با متخلفان برخورد شدیدی صورت خواهد گرفت.

 

معاون رئیس جمهور:

طرفداران نفت ارزان قیمت ضرر می کنند

اکونیوز:سخنگوی دولت بااشاره به کاهش قیمت نفت در روزهای اخیر گفت:دربودجه کل کشور کمتر از یک سوم منابع ما ناشی از منابع نفتی است که اگر این هم حذف شود،میتوانیم باصرفه جویی و استفاده از دیگر ظرفیتها کشور را اداره کنیم.

وضعيت بازار سرمايه جهان

داوجونز
1,641,271
استاندارد اند پورز
186,509
نزدک
424,540