به بهانه نشست شورای برنامه ریزی اکو؛

موانع و چالش های پیش روی توسعه اکو

اکونیوز:سازمان همکاری اقتصادی (اکو) هرچند دارای ظرفیت های بسیاری برای تبدیل شدن به قطبی اقتصادی است اما چالش های پیش رو، دستیابی به این هدف را سال ها به تاخیر انداخته است.

 

وزیر صنعت،معدن و تجارت تاکید کرد:

مبارزه با تورم اولویت نخست دولت است

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه مبارزه با تورم اولویت اول دولت است گفت: در حال حاضر به ثبات نسبی رسیده ایم و می توان به آینده بخش صنعت امیدوار بود.

 

عضو هیات رئیسه مجلس اعلام کرد:

نقش آفرینی مدیران متخلف درنوسانات ارز

اکونیوز:عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید بر لزوم ارائه گزارش قوه قضاییه از پرونده صرافان متخلف در نوسانات ارز از نقش آفرینی مجدد مدیران متخلف در نوسات اخیر ارز در بانک مرکزی خبر داد.

 

ریس جمهور در آستانه روز درختکاری تاکید کرد:

لزوم تلاش همگانی برای حفظ محیط زیست

اکونیوز:رئیس جمهوری در آستانه روز درختکاری و گرامیداشت هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، با تاکید بر ضرورت صیانت از محیط زیست گفت امروز نه تنها برای زیبایی کشور بلکه برای حیات و زندگی سالم و پایدار، نیازمند توجه به محیط زیست هستیم.

 

سناریوهای جدید افزایش قیمت بنزین

اکونیوز:یک مقام مسئول در وزارت نفت دو برنامه زمان بندی افزایش پنج درصدی قیمت بنزین را اعلام کرد و گفت: احتمال اعمال این افزایش قیمت در دو تاریخ اول و ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۴ وجود دارد.

 

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خبرداد:

کاهش 2درصدی نرخ تورم درسال آینده

اکونیوز:وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به کاهش 2درصدی نرخ تورم در سال آینده گفت:بسته چهارم امنیت غذایی از امروز توزیع می شود.

 

نصیحت آخر ظریف به غرب؛

بین تحریم و توافق یکی را انتخاب کنید

اکونیوز:وزیر امور خارجه کشورمان در مصاحبه ای در شهر «مونترو» سوئیس تاکید کرد: غرب باید بین تحریم و توافق هسته ای یکی را انتخاب کند.

 

فوری/سپاه طی اطلاعیه ای خبرداد؛

دستگیری یک مفسد اقتصادی توسط سربازان گمنام

اکونیوز: یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی و مفسد اقتصادی توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دستگیر و روانه زندان شد.

 

رئیس جمهور:

اظهارات نتانیاهو درکنگره خنده دار است

اکونیوز:رییس جمهور با اشاره به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: یک آدم متجاوز و خبیث در کنگره آمریکا ماهیت خود را افشا می کند و می گوید اگر آمریکا با آن ها همراه نباشد به تنهایی مقابل ایران می ایستد این حرف ها خنده دار و مضحک است.

 

تاریخ مذاکرات بعدی اعلام شد؛

پایان گفتگوهای ظریف و جان کری

اکونیوز:وزیر امور خارجه آمریکا پس از پایان رایزنی های خود در مونتروی سوئیس به خبرنگاران گفت که مذاکرات در حال پیگیری است و شاید بعدتر حرفی برای گفتن داشته باشیم.

 

تغییرات خبرساز اسکناس ایرانی؛

رابطه بین دولت ها و اسکانس چیست؟

اکونیوز:حذف نماد انرژی هسته ای از اسکناس ۵ هزارتومانی خبرساز شد تا منتقدان از دولت این سوال را داشته باشند که چرا در بحبوحه مذاکرات هسته ای باید این کار انجام شود؟ رابطه بین دولت ها و اسکانس چیست؟

 

پور ابراهیمی مطرح کرد:

دولتی ها مبارزه با قاچاق را قبول ندارند

اکونیوز:نماینده مجلس با غیرقابل قبول دانستن خروجی اقدامات ستاد در مبارزه با قاچاق گفت: قانون مبارزه با قاچاق کالا که در اسفند سال قبل تصویب و ابلاغ شده بر زمین مانده است.

 

اجازه نداند از سازمان بورس تحقیق کنیم؛

اسامی رانت خواران را اعلام نمی کنیم

اکونیوز:نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه ما نخواهیم گفت در بورس چه گذشت و از رانت خواران نام نمی بریم، گفت: نمی گوییم چه کسانی اجازه ندادند از سازمان بورس تحقیق و تفحص کنیم.

 

رئیس جمهور درجلسه هیات دولت:

حق ملت ایران درمذاکرات نباید مخدوش شود

اکونیوز:رییس جمهوری گفت: اگر مبنای این مذاکرات شفافیت بیشتر باشد ما شفافیت بیشتر را می پذیریم اما اگر مذاکرات به دنبال آن باشد که ملت ایران را از حق مسلم خود یعنی پیشرفت در علم و فناوری باز دارد، خیلی طبیعی است که ایران زیر بار چنین تفاهم و توافقی نخواهد رفت.

 

مشارکت رهبر انقلاب درجشن نیکوکاری

اکونیوز:با تخصیص مبلغ پانصد میلیون ریال، حضرت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی در جشن نیکوکاری مشارکت کردند.

 

سخنگوی دولت در نشست خبری مطرح کرد:

سرنوشت کشور را به مذاکرات گره نزدیم

اکونیوز:سخنگوی دولت در نشست خبری از تصویب مصوباتی برای آبرسانی و مقابله با خشکسالی در جلسه امروز هیات وزیران خبر داد و گفت: مجموعا ۱۷۳ میلیارد تومان برای این امور در جلسه امروز اختصاص یافت.

 

کشور هنوز در رکود به سر می برد!

اکونیوز:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن رد ادعای رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تحقق خروج کامل از رکود،گفت: ادعای خروج کامل از این وضعیت زمانی قابل قبول است که تمام واحدهای تولیدی و کارخانجات کشور با ظرفیت بیش از ۳۰ درصد فعالیت کنند و میزان تولیدات آنها با رشد همراه باشد.

 

افخم در نشست خبری:

مذاکرات به صورت فشرده ادامه دارد

اکونیوز:سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به آخرین اخبار مذاکرات هسته ای گفت: مذاکرات به صورت فشرده در حال برگزاری است.

 

روایت جهانگیری از بی سابقه ترین فسادها؛

برای مبارزه با فساد باید هزینه کرد

اکونیوز:معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه برای مبارزه با فساد باید هزینه کرد گفت: در مقابل مسائلی مانند پرونده بابک زنجانی یا باید سکوت کرد و یا پذیرفت که بی سابقه ترین فسادها رخ داده است.

 

حاشیه سازی ها به ضرر منافع ملی است

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حاشیه سازی ها برای منافع ملی مضر است، گفت: مقایسه دلمشغولی های نمایندگان در مذاکرات هسته ای با رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی مقایسه مع الفارق و غیر منصفانه است.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
7,741,860
فرابورس
725.83
بورس کالا
115,662