سخنگوی قوه قضائیه خبرداد:

ساخت و ساز درمنطقه حیران ازسال۸۲

اکونیوز:سخنگوی قوه قضائیه گفت: ساخت و سازها در منطقه حیران از سال ۸۲ آغاز شده و حرف ما به مسئولان این است که شما در این ۱۲ سال کجا بودید؟ چه اقدامی کردید؟ چه گزارشی دادید؟ و چه پیشگیری هایی کردید؟

 

مشاور رئیس جمهور عنوان کرد:

هفت تنگنای عدم رشد اقتصادی کشور

اکونیوز:مشاور رئیس جمهور در جمع فعالان اتاق بازرگانی گفت: اقتصاد ما حداقل به سه دلیل نیازمند آن است که در سال های آینده رشد اقتصادی پایدار داشته باشد و اولین آن اشتغال است

 

از سوی بانک جهانی ارائه شد؛

توصیه هایی به ایران برای دوران پساتحریم

اکونیوز:بانک جهانی، توصیه هایی به ایران برای دوران پساتحریم ارائه کرد.

 

پژویان در گفت و گو با اکونیوز:

بازده سرمایه گذاری درصنعت پائین است

اکونیوز:رییس سابق شورای رقابت با اشاره به وجود مشکالات ساختاری در اقتصاد کشور گفت: برای رسیدن به هدف رشد اقتصادی ابتدا باید مشکلات اقتصادی اصلاح و برطرف شوند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

فرهنگ در فضای آزاد می تواند رشد کند

اکونیوز:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تلاش ما این است همه افرادی که حرفی برای گفتن و نوشتن دارند بتوانند حرف خود را بزنند، تصریح کرد: فرهنگ در چنین فضای آزادی می تواند رشد کند نه در فضای بسته.

 

رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

اقتصاد ایران نیازمند توجه به اخلاق است

اکونیوز:رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه امروز اقتصاد ایران نیازمند توجه به اخلاق است، تاکید کرد: در شرایط کنونی هر چه می توانیم باید بر تولید داخلی تکیه کنیم.

 

خبرخوش طیب نیا به سرمایه گذاران بورس

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آینده خوبی را برای بخش واقعی اقتصاد و بازار سرمایه پیش بینی می کنم چرا که در حال خروج از رکود هستیم و تصمیم داریم با جاری کردن نقدینگی به بازار سرمایه به مشکلات این بخش هم رسیدگی کنیم.

 

اختصاصی اکونیوز/

سرمایه گذاری خارجی درگرو سلامت نظام بانکی

اکونیوز:یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه سلامت نظام بانکی یکی از مهمترین شاخص های سرمایه گذاران خارجی است، گفت: متأسفانه کشورمان از نظر سلامت نظام بانکی در رده های آخر دنیا قرار دارد.

 

مشروح نشست خبری رئیس جمهور با رسانه ها

اکونیوز:رئیس جمهور گفت: توافقی که در وین به دست آمده، از آنجا که توسط دولت امضا نشده نیازی به تصویب در مجلس ندارد.

 

پیش بینی بانک مرکزی از آینده قیمت ارز ؛

چرا دلار بعد ازتوافق هسته ای ارزان نشد؟

اکونیوز:با تعدیل انتظارات از توافق هسته ای و عبور از دوره اثرگذاری عوامل فصلی، آرامش و ثبات به بازار ارز بازخواهد گشت.

 

دادستان کل کشور:

زمین خواران را به مردم معرفی خواهیم کرد

اکونیوز:دادستان کل کشور گفت: مصمم هستیم برخورد جدی و قاطع با همه زمین خواران داشته باشیم و در این موضوع هم خلع ید کرده و هم محاکمه صورت گیرد و هم به مردم معرفی شوند.

 

یک کارشناس اقتصادی درگفت و گو با اکونیوز:

تولید همواره از رکود و تورم رنج برده است

اکونیوز:یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه تولید همواره از تحریم، رکود و تورم رنج برده است، گفت:برای برقراری رابطه مثبت و موثر بین تولید و بازار تا افق دستیابی به تولیدات صادرات محور باید سازوکارهایی از سوی تولیدکننده، مصرف کننده و دولت اجرایی شود.

 

وزیر کشور:

مرّ قانون در انتخابات رعایت می شود

اکونیوز:وزیر کشور با بیان اینکه در انتخابات مرّ قانون رعایت می شود گفت: به هیچ وجه به حرکت هایی که بخواهند قانون را خدشه دار کنند، اجازه نخواهیم داد.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بیکاری بزرگترین مشکل اقتصاد کشور است

اکونیوز:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بیکاری بزرگترین مشکل اقتصادی کشور است، گفت: تاکید ما این است که دولت محترم رفع مشکلات معیشتی را در اولویت نخست خود قرار دهد.

 

عزتی در گفت و گو با اکونیوز:

حمایت ازتولیدبه معنای پرداخت پول نیست

اکونیوز:عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به سیاستهای اقتصادی غلط دولت ها در سالهای اخیر، گفت :تحریم ها در کنار مدیریت نادرست رکود اقتصادی را تشدید کرده است.

 

نگاهی به اولویت های وزارت راه و شهرسازی؛

15 اولویت؛میلیارد ها دلار بودجه مورد نیاز

اکونیوز:وزارت راه و شهرسازی به مناسبت هفته دولت برنامه های اصلی خود در حوزه زیرسازی حمل ونقل کشور را منتشر کرده که به نظر می رسد در جریان آن اصلی ترین نقطه ابهام به دست آوردن منابع اعتباری لازم برای پوشش این پروژه ها باشد.

 

معاون نظارتی بانک مرکزی پاسخ داد؛

بالاخره مهلت صرافی ها تمدید شد یا نه؟

اکونیوز:معاون نظارتی بانک مرکزی با تأکید بر اینکه مهلت صرافی ها برای تطبیق با دستورالعمل جدید تمدید نشده است گفت: به برخی صرافان که نسبت به تکمیل پرونده اقدام کرده بودند، ولی نواقصی در پرونده داشتند، فرجه ای برای رفع نواقص داده شده است.

 

گزارش اقتصادی/

دستاوردهای اقتصادی دولت تدبیر و امید

اکونیوز:امروز به گواه آمارها و گزارش های منتشره توسط مراکز آماری می توانیم ادعا کنیم که اعتماد مردم به خادمان خود در دولت، افزایش یافته است.

 

سازمان جهانی کار اعلام کرد:

بنگاه‎های کوچک کلیداشتغال زایی است

اکونیوز:سازمان جهانی کار با تاکید بر لزوم گسترش بنگاه های کوچک و خُرد در کشورها، اعلام کرد: ترویج واحدهای کوچک و متوسط کلید اشتغال زایی است.

 

لاریجانی پیش از عزیمت به نیویورک:

ایران درپی وحدت و وفاق دریمن است

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی با فرسوده خواندن راه حل نظامی برای حل مسئله یمن گفت : جمهوری اسلامی ایران درپی وحدت و وفاق در این کشور است.

وضعيت بازار سرمايه جهان

داوجونز
1,566,644
استاندارد اند پورز
186,761
نزدک
450,649