وزیر امور اقتصادی و دارایی :

نرخ سود و ارز چند نرخی فسادآور است

اکونیوز:وزیر اقتصاد با اعلام اینکه توزیع رانت نفت توسط دولت منشا فساد است، از وعده توقف مالیات علی الرأس در سال ۹۴ خبر داد و گفت: وزارت اقتصاد با ۲۲ سازمان و مرکز مستقل نقش ویژه ای در برخورد با تخلفات دارد، البته در معرض فساد هم هست.

 

روحانی رحلت آیت الله کنی را تسلیت گفت؛

اعلام دو روز عزای عمومی درسراسر کشور

اکونیوز:رئیس جمهور در پیامی رحلت رئیس مجلس خبرگان رهبری را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، حوزه های علمیه و دانشگاه ها، خاندان مکرم آن مرحوم، جامعه روحانیت و خانواده انقلاب و ملت بزرگ ایران تسلیت گفت.

 

پایان مهلت قوه قضائیه به وزارت ارتباطات

اکونیوز : یک ماه از تعیین ضرب الاجل قوه قضائیه به وزارت ارتباطات برای مسدودسازی محتوای مجرمانه شبکه های اجتماعی گذشت و قاعدتا باید تکلیف ادامه حیات نرم افزارهای واتس آپ، وایبر و تانگو مشخص شود.

 

رئیس جمهور در همایش ملی نخبگان:

سرزمین ایران سرزمینی نخبه پرور است

اکونیوز: رئیس جمهور گفت:اگر گفته اند ایران فقط مرکز طلای سیاه نیست و مرکز طلای خاکستری است حرف درستی است

 

بعد از تحمل نزدیک به ۴ ماه بیماری؛

رئیس مجلس خبرگان دعوت حق را لبیک گفت

اکونیوز:ابراهیم انصاریان رئیس دفتر رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز(سه شنبه) به ملکوت اعلی پیوست.

 

واردات آب در دستور کار نیست؛

عبور از بحران آبی با مشارکت مردم

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه واردات آب در دستور کار نیست ، گفت: برای واردات آب از تاجیکستان نیازمند حفر500 کیلومتر تونل هستیم که حجم عملیات عمرانی و هزینه بالایی را می طلبد.

 

با حضور رئیس جمهور؛

همایش سالانه نخبگان جوان آغاز شد

اکونیوز:هشتمین همایش سالانه نخبگان جوان با حضور رئیس جمهور آغاز به کار کرد.

 

بانک ها امسال چقدر تسهیلات دادند؟

اکونیوز:بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات پرداختی بانک ها در 6 ماهه سال جاری به بخش های اقتصادی معادل 1463هزار میلیارد ریال می باشد که در مقایسه با دوره مشابه سال 1392 (مبلغ 1046 هزار میلیارد ریال) افزایش قابل ملاحظه ای به میزان 40.0 درصد داشته است.

 

سخنگوی قوه قضائیه خبرداد:

پرونده بنزین های آلوده درحال رسیدگی

اکونیوز:سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری گفت: عامل یا عاملان واقعه تلخ اسیدپاشی در اصفهان باید به سرعت شناسایی شوند تا قوه قضائیه بتواند با نهایت سرعت آنان را به اشد مجازات برساند.

 

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای:

توافق جامع تا ۳ آذر امکان پذیر است

اکونیوز:عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: اگر طرف مقابل حسن نیت داشته و مقداری هم به ایده های جمهوری اسلامی ایران توجه بیشتری نشان دهد، می توانیم در موعد مقرر و تا قبل از ۳ آذر به نتیجه برسیم و این کار شدنی است.

 

سخنگوی دولت :

تب بیماری اقتصاد ایران را ‏پایین آوردیم

اکونیوز: سخنگوی دولت گفت:کاهش تورم به معنای کاهش قیمت ها نیست بلکه رشد قیمت ها با سرعت ‏کمتری صورت می گیرد وگرنه دولت مدعی نیست که قیمت ها را کاهش داده است.

 

نفت 70 دلاری در بودجه94؛

فتیله نفت دربودجه پایین کشیده شد

اکونیوز : همزمان با سقوط آزاد طلای سیاه در بازار و گنجاندن نفت ارزان قیمت تر در بودجه سال 2015 اکثر کشورهای عضو اوپک، ایران هم قصد دارد بهای نفت خام خود در بودجه سال 94 را در محدوده 70 دلار به ازای هر بشکه تعیین کنند.

 

بیکاری جوانان قرمز باقی ماند؛

بیکاری جوانان همچنان در وضعیت بحرانی

اکونیوز:با وجود کاهش 280 هزارنفری تعداد جوانان جویای کار زیر 30 سال کشور در فاصله یکسال گذشته، اما بیکاری جوانان همچنان بحرانی و بیش از 2 برابر نرخ بیکاری عمومی است.

 

مرکز پژوهش های مجلس عنوان کرد:

جای خالی کشاورزی دربسته ضد رکود

اکونیوز:مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد: سیاست های بسته ضدرکود (به عنوان یک برنامه کلان اقتصادی کشور)، حاکی از غفلت اساسی از بخش کشاورزی است.

 

بالاخره بمب خبری یک خودروساز ترکید!

اکونیوز:از چند سال پیش اصطلاح ترکاندن بمب خبری در جامعه فوتبال و به ویژه از سوی مدیران دو تیم استقلال و پرسپولیس رواج پیدا کرده است. این بار اما گویا این موضوع از سوی یک خودروساز داخلی در حال تحقق یافتن است.

 

دبیرکل بانک مرکزی:

روزانه20هزار چک برگشت می خورد

اکونیوز:دبیرکل بانک مرکزی با اعلام اینکه روزانه در کشور بین 17 تا 20 هزار چک برگشتی داریم گفت: امکان برداشت از حساب های مختلف صاحبان چک ها فراهم شد.

 

وعده های دولت در روز ملی صادرات

اکونیوز:وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان هدف گذاری دولت برای صادرات بخش های مختلف کالایی و خدمات در افق ۱۴۰۰، گفت: تاکید رئیس جمهور این است که تمام سدهای پیش روی صادرات غیر نفتی به عنوان پیشران خروج از رکود باید برداشته شود.

 

اخبارخوش جهانگیری برای صادرکنندگان:

کاهش نرخ سود تسهیلات و سپرده بانکی

معاون اول رئیس جمهور با اعلام تازه ترین تصمیمات ارزی دولت تدبیر و امید از تصمیم جدید برای کاهش نرخ سپرده قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی تا 10 درصد خبر داد .

 

آموزش وپرورش وشهروندان درجه یک و دو!

اکونیوز:چند وقتی است، مدارس کشور به دو روش پولی و دولتی اداره می شود. مدارس غیرانتفاعی به نوعی در جامعه جایگاه خود را پیدا کرده اند، ولی در سال تحصیلی جدید، رخدادهای جدیدی در مدارس روی داده و وزارت آموزش و پرورش برای سیستم آموزشی کشور، طرحی نو راه انداخته و این بار کار پولی کردن مدارس از مناطق برخوردار به مناطق کمتر برخوردار نیز کشانده شده است.

 

تحلیل کارشناسان از تک رقمی شدن نرخ بیکاری

اکونیوز:در حالی که مرکز آمار ایران از تک رقمی شدن نرخ بیکاری در کشور خبر می دهد کارشناسان اقتصادی با اشاره به آمار بیکاران کشور به ویژه تحصیلکردگان دانشگاهی معتقدند اعداد و ارقامی که در این باره اعلام می شود باید در بازار کار نمود داشته باشد.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
7,741,860
فرابورس
725.83
بورس کالا
115,662