گزارش سیا از شاخص های کلان اقتصاد ایران؛

ذخایر ارزی ایران ۱۵ میلیارد دلار آب رفت

اکونیوز:سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی از وضعیت اقتصاد ایران در سال میلادی گذشته از رشد اقتصادی ۰.۸ درصدی، تورم ۱۵.۳ درصدی و افزایش ۱۸.۵ میلیارد دلاری واردات در این سال خبر داد و اعلام کرد ذخایر ارزی ایران در این سال بیش از ۱۵ میلیارد دلار کاهش یافت.

 

احتمال تغییر زود هنگام نخست وزیر ترکیه!

اکونیوز: پس از آنکه احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه از ریاست حزب عدالت و توسعه به عنوان حزب حاکم استعفاء داد و شکاف های سیاسی در ترکیه کاملاً علنی شد، برخی خبرها حاوی گزاره تغییر نخست وزیر در آینده نزدیک است.

 

ابهامات عملیات بانکی در ایران !

چند برابر غربی ها سودبانکی پرداخت می کنیم

اکونیوز:در حالی بانک ها ۲۸ تا ۳۵ درصد سود از مردم دریافت می کنند که این میزان در بانک های غربی ۴ تا ۶ درصد است اما حالا طرح جامع بانکداری اسلامی می خواهد به ابهامات عملیات بانکی در ایران پایان دهد.

 

ابهامات فراوان در بزرگترین پرونده طلب نفتی ایران!

اکونیوز: صحبت درباره بدهی بزرگی است که فردی با تابعیت نامشخص به شرکت ملی نفت کشورمان (بخوانید کشورمان) دارد و هیچ خبری درباره پیگیری ها برای پرداختش نیست. به ویژه حالا که ظاهرا آن فرد خاص دستش از دنیا کوتاه شده و ما مانده ایم و اسرار فراوانی که هنوز برملا نشده اند.

 

وام کالا به نام تولیدکننده به کام فروشندگان!

اکونیوز:تولیدکننده لوازم خانگی با بیان اینکه منابع مالی طرح فروش اعتباری کالا نصیب فروشگاه ها می شود نه تولیدکنندگان، گفت: بانک ها اسناد مازاد تولیدکنندگان را به عنوان وثیقه برای گشایش ال سی نمی پذیرند.

 

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خبرداد:

افزایش حقوق معلمان در برنامه ششم

اکونیوز:رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت:بودجه وزارت آموزش و پرورش با 27 هزار و 400 میلیارد تومان نسبت به پارسال 2 برابر افزایش یافته است.

 

جزئیات مصوبات اقتصادی امروز دولت؛

چک برگشتی ها تسهیلات بانکی می گیرند

اکونیوز:اعضای هیات وزیران با اعطای تسهیلات بانکی به برخی بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی، کشاورزی و خدماتی دارای بدهی و چک برگشتی موافقت کردند.

 

رییس جمهوری:

معلم منشاء پیشرفت و توسعه کشور است

اکونیوز:رئیس جمهور در مراسم تکریم مقام معلم گفت: اگر خواهان پیشرفت ، توسعه و تحول در کشور هستیم منشا و بزرگترین عامل آن ، معلمان هستند.

 

هشدار بانک مرکزی به متقاضیان وام بانکی

اکونیوز:بانک مرکزی در اطلاعیه ای درباره در اختیار قرار دادن اسناد ملکی به افراد سودجو به منظور اخذ وام به مردم هشدار داد.

 

معاون اول رئیس جمهور:

کندی حرکت چرخه اقتصاد قابل تحمل نیست

اکونیوز:معاون اول رییس جمهور گفت: مبنای اقتصاد مقاومتی رقابت، بهره وری، زنجیره تولید و ارزش افزوده بالاست و کندی حرکت چرخه اقتصاد ملی، دیگر قابل تحمل نیست.

 

اختصاص ۲هزار میلیارد ریال برای وام ازدواج

اکونیوز:مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: دو هزار میلیارد ریال از منابع این صندوق در سال جاری صرف ارائه تسهیلات مالی ازدواج به زوج های جوان می شود.

 

روایت بروجردی از بلوکه شدن دارایی ایران

اکونیوز:با گذشت نزدیک به دو هفته پس از صدور حکم دادگاه فدرال آمریکا مبنی بر پرداخت ۲ میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده ایران به خانواده های آمریکاییان کشته شده در حملات سال ۱۹۸۳ بیروت، واکنش ها به صدور این حکم همچنان ادامه دارد.

 

رئیس مجلس:

"اقتصاد زاینده "اولویت مجلس دهم است

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی حل مشکلات اقتصادی مردم را ضروری دانست و گفت: اگر مجلس آینده بخواهد روی موضوعات مهم تمرکز کند، یکی از آنها " اقتصاد زاینده" است.

 

رئیس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه کتاب:

هدف ما بعد از برجام تنها اقتصاد نیست

اکونیوز:رئیس جمهور گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم زندگی و دنیای ما قبل از برجام با پسابرجام به طور کامل متفاوت است.

 

دکتر تقوی نژاد در پاسخ به اکونیوز خبرداد :

خبرخوش مالیاتی برای تولیدکنندگان بدهکار

اکونیوز:رئیس کل سازمان امور مالیاتی در پاسخ به خبرنگار اکونیوز در خصوص سرنوشت مالیات واحدهای تولیدی گفت: همه مؤدیان مالیاتی بدهکار و واحدهای تولیدی ورشکسته یا نیمه تعطیل در صورت تسویه یا تقسیط بدهی های مالیاتی خود تا پایان شهریور ماه سالجاری از بخشیودگی برخوردار خواهند شد

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

فاصله زیادی با تک نرخی کردن ارز نداریم

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی از آماده کردن شرایط برای تک نرخی کردن ارز در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: اکنون فاصله نرخ ارز در بازار آزاد و مبادله ای بسیار کاهش یافته و فاصله زیادی با تک نرخی کردن ارز نداریم.

 

اختصاصی اکونیوز/

غفور پاکنهاد رئیس دیوان محاسبات می‎شود

اکونیوز:با پایان یافتن مرحله دوم انتخابات مجلس، برخی گمانه زنی ها پیرامون جابجایی افراد در بخش های مختلف مجلس شورای اسلامی و سازمان های تابعه بر سر زبان ها می افتد.

 

مشاور اقتصادی رئیس جمهور:

نرخ سود چالش اصلی نظام بانکی است

اکونیوز:مشاور اقتصادی رئیس جمهور گفت: اقتصاد ایران در شرایط کنونی مشکلات متعددی دارد که مهم ترین آن، مسئله نظام بانکی است.

 

جلال پور تاکید کرد:

ضرورت ریشه کنی موسسات مالی غیرمجاز

اکونیوز:رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بانک های ما ظرفیت لازم برای تامین مالی فعالان و بنگاه های اقتصادی را ندارند.

 

رهبرمعظم انقلاب اسلامی:

مسئولان ازمسائل مادی معلمان غافل نشوند

اکونیوز:حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار معلمان فرمودند: «هویت مستقل» اولین چیزی است که باید در جوان پرورش دهیم؛ بعد از آن نوبت اقتصاد مقاومتی است.

وضعيت بازار سرمايه ايران

بورس اوراق بهادار
63,465
فرابورس
72,839
بورس کالا
713,510