رهبر معظم انقلاب:

برای صلاح کشور به آقایی گفتم شرکت نکند

اکونیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تشریح مطلبی که روز گذشته به نقل از ایشان منتشر شده است، گفتند: یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید.

 

روحانی:

سرمایه گذاری عظیم دولت یازدهم برای امنیت

اکونیوز - رییس جمهوری از سرمایه گذاری عظیم دولت یازدهم برای امنیت کشور خبر داد و گفت: در برجام به دنیا ثابت کردیم آنچه برخی در دنیا درباره ترس از ایران، فناوری های صلح آمیز و قدرت دفاعی ایران تبلیغ می کنند، بی اساس است.

 

اعتراضات متقاضیان جواب داد؛

دستور ویژه آخوندی در مورد مسکن مهر پردیس

اکونیوز:به دنبال تجمع دیروز متقاضیان مسکن مهر مقابل ساختمان وزارت راه، وزیر راه دستور تشکیل کمیته بررسی قیمت ها را صادر کرد. خروجی نخستین جلسه این کمیته نیز کاهش ۱۴ میلیون تومانی قیمت مسکن مهر فاز ۸ بود.

 

رشد صادرات واقعی شد؛

بازگشت اقتصادهای بزرگ به عرصه تجارت ایران

اکونیوز:روابط تجاری ایران که در سال های اخیر محدود به کشورهای همسایه شده بود، امسال توسعه یافته و مبادلات تجاری ایران با کشورهای صنعتی جهان رشد داشته است.

 

دفاع تمام قد طیب نیا ازطرح جامع مالیاتی

اکونیوز- وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع اعضای ستاد راهبری پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی، گفت: بدون تردید باید بگوییم که طرح جامع مالیاتی مهمترین طرح اقتصادی دو دهه اخیر کشور است که اجرای آن می تواند منشاء تحولات اساسی در اقتصاد ملی ما باشد.

 

درخواست سیف از مردم؛

مردم کارت های اعتباری را نقد نکنند

اکونیوز-رئیس کل بانک مرکزی از مردم خواست کارت های اعتباری را نقد نکنند و گفت: محدودیتی برای خرید کالای ایرانی و خارجی نگذاشته ایم.

 

مرکز پژوهش های مجلس مطرح کرد؛

۴دلیل ناکارآمدی طرح های مبارزه با فساد

اکونیوز:مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با برشمردن ۴ دلیل ناکارآمدی طرح های مبارزه با فساد، خواستار تشکیل مرکز ملی آمار و اطلاعات اقتصادی شد.

 

٩٥ درصد تجهیزات صنعت گاز تولید داخل است

اکونیوز- معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه ساخت ٩٥ درصد از کالاهای صنعت گاز در داخل انجام می شود، گفت: در سال های گذشته در این بخش شاهد دستاوردهای بزرگی بوده ایم.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبرداد:

جزئیات تازه ازبازگرداندن حقوق های نجومی

اکونیوز - رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بازگشت ۶۲ میلیارد ریال از حقوق های نجومی به بیت المال خبر داد.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران مطرح کرد:

بی عدالتی در پرداخت حقوق کارمندان

اکونیوز:رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت:در کنار مبارزه با تخلفات اداری و مالی باید به بی عدالتی در پرداختها بین کارمندان مختلف نیز توجه شود.

 

جام جهانی فوتسال - کلمبیا؛

صعود تاریخی فوتسال ایران به نیمه نهایی

اکونیوز:تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی مقابل پاراگوئه در وقت های اضافه به برتری دست یافت و توانست به جمع 4 تیم برتر جهان راه یابد.

 

رابطه مستقیم بیکاری با افزایش سن ازدواج

اکونیوز:یک کارشناس اقتصادی گفت: اشتغال نیاز اصلی جوانان برای ازدواج بوده و مسائل دیگر در مراحل بعدی اهمیت قرار می گیرند.

 

ارشناس ارشد انرژی:

منشا نوسان قیمت جهانی نفت سیاسی است

اکونیوز:کارشناس ارشد انرژی با بیان اینکه ایران خواهان تعیین عادلانه قیمت نفت است ، منشا نوسان قیمت جهانی نفت را بیشتر سیاسی دانست

 

نگاهی به عملکرد سه تیم فوتبال لیگ برتری خوزستان

اکونیوز-خوزستان:تقویت بازکنان، تمرینات بیشتر و ارتقاء کیفی کادر فنی و استفاده از بازکنان با تجربه و تکنیکی می تواند به بهبود وضعیت موجود تیم ها خوزستانی حاضر در شانزدهمین لیگ برتر فونبال کمک کند.

 

استاندار خوزستان:

جمع‎آوری مدارس کانکسی و کپری درخوزستان

اکونیوز-خوزستان:تصمیم گرفته ایم که با همکاری و همیاری تمام دستگاه های استان تا پایان سال 96، هیچ مدرسه کانکسی یا خشت و گلی در استان وجود نداشته باشد و این امر جز با کمک آحاد استان اعم از خیرین مدسه ساز و مسئولین ذی ربط محقق نمی شود؛ در پایان سال 96 جشن اتمام و جمع آوری مدارس کانکسی و کپری در استان برگزار خواهد شد

 

FATF یک تعهد الزام آور بین المللی است؛

تضمینی برای اجرای تعهدات FATF نیست

اکونیوز:رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اظهارات مقامات دولتی مبنی بر اینکه FATF توافقی غیرالزام آور است، گفت: مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرده است که FATF یک تعهد الزام آور بین المللی است.

 

لاریجانی در کنفرانس خبری با همتای کنیایی خود:

عزمی جدی برای مبارزه با تروریسم داریم

اکونیوز:رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نگاه و عزم ایران و کنیا برای برخورد با پدیده شوم تروریسم بسیار جدی است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

دولت به اقتصاد مقاومتی باور جدی دارد

اکونیوز:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت که تصمیم دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی جدی است و به آن باور دارد و بنا ندارد که با این موضوع کار تبلیغاتی انجام دهد.

 

وزیر صنعت،معدن و تجارت:

صندوق توسعه به داخلی ها وام نمی دهد

اکونیوز:وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد از عملکرد صندوق توسعه ملی در خصوص پرداخت تسهیلات به شرکت های داخلی، گفت: این صندوق که متعلق به ملت ایران است به راحتی به شرکت های خارجی تسهیلات ارزی می دهد اما این امکانات را در اختیار داخلی ها قرار نمی دهد.

 

با حضور درصحن علنی مجلس؛

وزیر اقتصاد درباره FATF گزارش می دهد

اکونیوز:عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس فرصتی در اختیار وزیر اقتصاد و امور دارایی قرار خواهد داد تا درباره «توافق ایران با FATF» به نمایندگان گزارش دهد.

وضعيت بازار سرمايه جهان

داوجونز
1,566,644
استاندارد اند پورز
186,761
نزدک
450,649