خطیب جمعه تهران عنوان کرد:

تروریسم با پول عربستان سعودی و تبلیغات غرب!

اکونیوز-خطیب جمعه تهران تشکیل شورای سیاسی یمن را شکستی دیگر برای عربستان دانست و گفت:اعجاز مقاومت کارساز شده و در سوریه نیز شاهد اضمحلال تروریست هایی هستیم که با امکانات فتنه گران منطقه ای حمایت می شدند.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت و گو با اکونیوز:

رشد نقدینگی باعث افزایش تورم می شود

اکونیوز- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: برای اینکه اقتصاد بهتری داشته باشیم بایستی بانک ها نقدینگی را به سمت تولید سوق دهند.

 

با قصه‎گویی نمی‎توان مملکت را اداره کرد

اکونیوز-رئیس مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران جزو کشورهای مهم و بزرگ منطقه است، گفت: با قصه گویی نمی شود کشور را اداره کرد، گاهی گروهی می آیند که به وظیفه خودشان آ شنا نیستند گاهی هم کادر مشخصی ندارند.

 

یوسفیان ملا در گفتگو با اکونیوز تاکید کرد:

لزوم کاهش تدریجی نرخ سود تسهیلات

اکونیوز-عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی در جهت حمایت از تولید بایستی به تدریج انجام شود،گفت:دولت باید با فروش اوراق اسناد خزانه بدهی های خود را در راستای گردش مالی کشور وصول کند.

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

عادت کردن به پول نفت،باید تغییر کند

اکونیوز:معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه عادت کردن به پول نفت،باید تغییر کند گفت: صنعتی که با پول نفت رشد کند دیگر در پی دانشگاه نیست.

 

وزیر امور اقتصادی و دارایی:

نشانه های رونق اقتصادی نمایان است

اکونیوز:وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه روند نزولی تورم به صورت مستمر ادامه دارد، گفت: براساس آمارها در سه ماهه نخست سال جاری، 4.4 درصد رشد اقتصادی مثبت را تجربه کردیم که در مجموع امسال سال بسیار روشنی است و آینده خوبی را برای اقتصاد ایران پیش بینی می شود.

 

وزیر کار عنوان کرد:

رونق اشتغال و تولید رویکرد مهم دولت

اکونیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونق اشتغال و تولید را رویکرد مهم دولت عنوان کرد و وضعیت اقتصادی را رو به رشد دانست.

 

رهبر معظم انقلاب تبیین کردند؛

هفت اولویت و سرفصل مهم برای دولت

اکونیوز:رهبر معظم انقلاب ، نکات مهمی را در قالب ۷ سرفصل در زمینه های «اقتصاد مقاومتی»، «سیاست خارجی»، «علم و فناوری»، «امنیت»، «فرهنگ»، «برنامه ششم» و «فضای مجازی» به عنوان اولویت های اصلی کشور و نقشه راه دولت یازدهم در یک سال پیش رو بیان کردند.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

برخی تحریم ها به حالت قبلی باقی ماند

اکونیوز:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه برخی تحریم ها به حالت قبلی باقی مانده است، گفت: طرف غربی باید هر چه سریع تر برای رفع این تحریم ها اقدام کند.

 

بانک مرکزی اعلام کرد؛

تامین مالی نظام اقتصادی با اولویت تولید

اکونیوز:بانک مرکزی از طرح های تامین مالی نظام اقتصادی کشور با اولویت تولید و اشتغال درمسیر اقتصاد مقاومتی خبر داده است.

 

اختصاصی اکونیوز/

حذف کارت هوشمند سوخت تبعاتی ندارد

اکونیوز-عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با حذف کارت سوخت تغییری در قیمت بنزین به عنوان پرطرفدارترین فرآورده نفتی صورت نخواهد گرفت،گفت :در برنامه ششم به تامین مالی صنعت نفت کشور و ایجاد تکنولوژی های جدید برای بهره برداری از میادین نفتی توجه شود.

 

سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری هند در گاز ایران

اکونیوز-مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تشریح جزئیات تازه از توافق جدید گازی ایران-هند، گفت: هندی ها برای توسعه فاز اول میدان فرزاد B به طور تقریبی پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهند کرد.

 

مرکز پژوهشهای مجلس گزارش داد؛

نواقص لایحه برنامه ششم در بخش انرژی

اکونیوز:مرکز پژوهشهای مجلس از چشم پوشی "برنامه ششم" توسعه از ۸ گرفتاری صنعت نفت وگاز و بلاتکلیفی ۱۴ راهبرد انرژی کشور گزارش داد.

 

با نظر نمایندگان صورت گرفت؛

موافقت مجلس با تسعیر ارز توسط دولت

اکونیوز:نمایندگان ملت در جریان بررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کشور به دولت اجازه دادند جهت تسویه بدهی ها با بانک ها تسعیر ارز نماید.

 

بسته پیشنهادی بورس به لاریجانی ارائه شد

اکونیوز-بسته پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار در ارتباط با اصلاحیه ماده ۲۴۱ قانون تجارت جهت بررسی بیشتر به رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

 

وزیر کشور خبرداد:

پرداخت تسهیلات به سه هزار واحدصنعتی

اکونیوز:وزیر کشور گفت: به 3000 واحد از صنایع کوچک و متوسط در کشور تسهیلات لازم پرداخت شده است.

 

در بورس انرژی انجام شد؛

فروش 3هزار میلیاردریال اوراق در چندثانیه

اکو نیوز- سه هزار میلیارد ریال اوراق سلف بنزین اکتان 90 پالایشگاه ستاره خلیج فارس امروز(سه شنبه) در چند ثانیه در بورس انرژی فروخته شد.

 

اختصاصی اکونیوز/

برنامه ششم نگاه ویژه ای به صنایع دارد

اکونیوز-عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پایه بخش صنعت کشور ضعیف است،گفت: اعلام رشد اقتصادی نباید منوط به بخش خاصی باشد بلکه در رشد اقتصادی تمامی حوزه ها در کنار یکدیگر سنجیده شود.

 

اقدامات بانک مرکزی به مناسبت هفته دولت؛

نقدینگی ۱۰۵٩۵ هزار میلیارد ریال شد

اکونیوز:بر اساس آخرین اطلاعات موجود، در خردادماه سال 1395 حجم نقدینگی به 10595 هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به اسفندماه سال 1394، 4.2 درصد افزایش داشته است.

 

معاون اول رئیس جمهور:

دولت در حمایت از صنعت جدی است

اکونیوز- معاون اول رئیس جمهور گفت: دولت به دنبال رونق اقتصادی و حمایت از تولیدات داخلی است و از صنعت کشور حمایت خواهد کرد.

وضعیت بورسهای بین المللی

بورس آسیا
794,913
بورس اروپا
571,969
بورس آمریکا
549,015