روحانی:از سرشماری سوءاستفاده نمی شود

اکونیوز-رییس جمهوری با تاکید بر این که اطلاعات و آمار کشور باید دقیق و شفاف باشد و در لحظه و به روز در اختیار مسئولان قرار گیرد، گفت: مردم نیز نباید احساس کنند که از سرشماری کسی می خواهد سوء استفاده کند.

 

وزیر اقتصاد :

ججم کالای قاچاق به کشور 15 میلیارد دلار است

اکونیوز- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:بر اساس آمارهای رسمی حجم قاچاق کالا به حدود 15 میلیارد دلار می رسد که این کار بزرگترین ضربه و تخریب برای تولید ملی است و به اشتغال جوانان هم ضربه می زند.

 

رئیس سازمان انرژی اتمی:

لغو سریع و جامع تحریم ها محقق نشد

اکونیوز:رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سخنانی در آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره به مخاطره افتادن برجام به خاطر مسئله تحریم ها هشدار داد.

 

معاون علمی فناوری رئیس جمهور عنوان کرد:

دولت خریدار عمده محصولات دانش بنیان

اکونیوز:معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: براساس مصوبه هیأت دولت دستگاه های اجرایی موظف شده اند ظرف یک ماه هدف، برنامه و سهم دستگاه خود را برای بازارسازی محصولات دانش بنیان تولید داخل به میزان 10 هزار میلیارد تومان ارائه کنند.

 

بانک مرکزی گزارش داد؛

نقدینگی ازمرز ۱۰۸۰ تریلیون تومان گذشت

اکونیوز:حجم نقدینگی در پایان تیرماه امسال با ۳۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل، از مرز ۱۰۸۱ هزار میلیارد گذشت.

 

ربیعی اعلام کرد:

طرح جدید تامین مالی بنگاههای کوچک

اکونیوز:وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که این وزارتخانه در حال رایزنی با بانک رفاه است تا از اعتبارات بیمه بیکاری وام با سود ۱۸ درصد به بنگاههای کوچک پرداخت شود.

 

معاون نظارتی بانک مرکزی خبر داد

معرفی دو بانک متخلف به هیات انتظامی

اکونیوز:معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه شبکه بانکی به هیچ وجه حق پرداخت تسهیلات به شرکت های زیرمجموعه خود را ندارد، گفت: دو بانک به هیات انتظامی معرفی شده اند. با هر تخلفی خارج از چارچوب ابلاغی برخورد خواهد شد.

 

رهبر معظم انقلاب:

برای صلاح کشور به آقایی گفتم شرکت نکند

اکونیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تشریح مطلبی که روز گذشته به نقل از ایشان منتشر شده است، گفتند: یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید.

 

روحانی:

سرمایه گذاری عظیم دولت یازدهم برای امنیت

اکونیوز - رییس جمهوری از سرمایه گذاری عظیم دولت یازدهم برای امنیت کشور خبر داد و گفت: در برجام به دنیا ثابت کردیم آنچه برخی در دنیا درباره ترس از ایران، فناوری های صلح آمیز و قدرت دفاعی ایران تبلیغ می کنند، بی اساس است.

 

اعتراضات متقاضیان جواب داد؛

دستور ویژه آخوندی در مورد مسکن مهر پردیس

اکونیوز:به دنبال تجمع دیروز متقاضیان مسکن مهر مقابل ساختمان وزارت راه، وزیر راه دستور تشکیل کمیته بررسی قیمت ها را صادر کرد. خروجی نخستین جلسه این کمیته نیز کاهش ۱۴ میلیون تومانی قیمت مسکن مهر فاز ۸ بود.

 

رشد صادرات واقعی شد؛

بازگشت اقتصادهای بزرگ به عرصه تجارت ایران

اکونیوز:روابط تجاری ایران که در سال های اخیر محدود به کشورهای همسایه شده بود، امسال توسعه یافته و مبادلات تجاری ایران با کشورهای صنعتی جهان رشد داشته است.

 

دفاع تمام قد طیب نیا ازطرح جامع مالیاتی

اکونیوز- وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع اعضای ستاد راهبری پروژه های اولویت دار اقتصاد مقاومتی، گفت: بدون تردید باید بگوییم که طرح جامع مالیاتی مهمترین طرح اقتصادی دو دهه اخیر کشور است که اجرای آن می تواند منشاء تحولات اساسی در اقتصاد ملی ما باشد.

 

درخواست سیف از مردم؛

مردم کارت های اعتباری را نقد نکنند

اکونیوز-رئیس کل بانک مرکزی از مردم خواست کارت های اعتباری را نقد نکنند و گفت: محدودیتی برای خرید کالای ایرانی و خارجی نگذاشته ایم.

 

مرکز پژوهش های مجلس مطرح کرد؛

۴دلیل ناکارآمدی طرح های مبارزه با فساد

اکونیوز:مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با برشمردن ۴ دلیل ناکارآمدی طرح های مبارزه با فساد، خواستار تشکیل مرکز ملی آمار و اطلاعات اقتصادی شد.

 

٩٥ درصد تجهیزات صنعت گاز تولید داخل است

اکونیوز- معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه ساخت ٩٥ درصد از کالاهای صنعت گاز در داخل انجام می شود، گفت: در سال های گذشته در این بخش شاهد دستاوردهای بزرگی بوده ایم.

 

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خبرداد:

جزئیات تازه ازبازگرداندن حقوق های نجومی

اکونیوز - رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بازگشت ۶۲ میلیارد ریال از حقوق های نجومی به بیت المال خبر داد.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران مطرح کرد:

بی عدالتی در پرداخت حقوق کارمندان

اکونیوز:رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران گفت:در کنار مبارزه با تخلفات اداری و مالی باید به بی عدالتی در پرداختها بین کارمندان مختلف نیز توجه شود.

 

جام جهانی فوتسال - کلمبیا؛

صعود تاریخی فوتسال ایران به نیمه نهایی

اکونیوز:تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی مقابل پاراگوئه در وقت های اضافه به برتری دست یافت و توانست به جمع 4 تیم برتر جهان راه یابد.

 

رابطه مستقیم بیکاری با افزایش سن ازدواج

اکونیوز:یک کارشناس اقتصادی گفت: اشتغال نیاز اصلی جوانان برای ازدواج بوده و مسائل دیگر در مراحل بعدی اهمیت قرار می گیرند.

 

ارشناس ارشد انرژی:

منشا نوسان قیمت جهانی نفت سیاسی است

اکونیوز:کارشناس ارشد انرژی با بیان اینکه ایران خواهان تعیین عادلانه قیمت نفت است ، منشا نوسان قیمت جهانی نفت را بیشتر سیاسی دانست

بورس

شاخص کل
6,420,620
شاخص بازاراول
4,545,180
شاخص بازار دوم
13,758,710